Saga z Rodu Udry

nowmac
Posty: 66
Rejestracja: sobota 19 gru 2009, 10:44

Saga z Rodu Udry

Post autor: nowmac »

Witam wszystkich serdecznie,
czas najwyższy się właściwie przedstawić, choć forum czytuję już od jakiegoś czasu, czasami dodając swoje trzy grosze tu i tam.

Saga trafiła pod Toruń już trzy tygodnie temu, ale to był na tyle intensywny czas, że nie było czasu na krótką notkę.

Myślę, że się dobrze zaaklimatyzowała i powoli poznaje zasady panujące w nowym miejscu, nie wyrządzając większych szkód.

Najbardziej mnie dziwi sposób w jaki je. To jest pożera...dostaje ilości jedzenia zgodnie zaleceniami producenta karmy (Husse) dla swojej wagi, 4 razy dziennie, a połyka to w tempie, jakbyśmy ją głodzili...Czytałem o predyspozycjach ogarów do tycia, pewnie to wynika z tego łakomstwa, ale może ja faktycznie ją głodzę...Gdzieś chyba czytałem, że szczeniak powinien troch w misce zostawić...a Saga przy zalecanej dawce z trudem się opiera połknięciu samej miski...
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Saga z Rodu Udry

Post autor: weszynoska »

Witaj z Sagą :hi_1:

a wg. producenta to ile dajesz??

2,5 miesięczny ogarek na pewno ma ogrooomny apetyt :D i bardzo rozciągliwy żołądek :silacz:

zdjęcia prosimy malutkiej :prosze_1:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: Saga z Rodu Udry

Post autor: aganowaczek »

Hej :zgoda:
Ogarki są bardzo łakome - wierz mi, że praktycznie nie ma szans na to, żeby coś w misce zostawało :D
Zdjęcia :prosze_1:
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
trusiak
Posty: 413
Rejestracja: środa 05 maja 2010, 20:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Katowice, czasem Libiąż

Re: Saga z Rodu Udry

Post autor: trusiak »

Myślę, że nie powinieneś sie martwić zaglodzeniem psa. Moja Mira też najchętniej pożarłaby miskę, to co w misce i nas gdyby tylko mogła. Przez chwilę zastanawialam się, czy nie za mało jej dajemy, ale tak naprawdę dostaje w ciągu dnia jakieś smaczki za bycie grzeczną, więc jest tylko obżartuchem:) Jak widziałam na forum- niemal każdy ogar tak ma :)
Obrazek
Awatar użytkownika
REDAIK
Posty: 1090
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 23:16

Re: Saga z Rodu Udry

Post autor: REDAIK »

Witaj, a szczególne pozdrowienia od ciotki Redy z Rodu Udry.
http://www.ogarzygon.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
nowmac
Posty: 66
Rejestracja: sobota 19 gru 2009, 10:44

Re: Saga z Rodu Udry

Post autor: nowmac »

Wg producenta to 30 g na kg wagi psa, czyli daję około 200 g dziennie w 4 karmieniach. Był moment, że Saga zaczęła być dziwnie okrągła, już myślałem, że coś jej jest, a okazało się, że żona jej dawała niedojedzone kaszki naszej rocznej córki...

Jak zrobię jakieś aktualne zdjęcia, to załączę.
Awatar użytkownika
AsiaB
Posty: 297
Rejestracja: czwartek 22 kwie 2010, 08:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Żary

Re: Saga z Rodu Udry

Post autor: AsiaB »

Salwa wita Sagę :hi_1:
Obrazek
Awatar użytkownika
Czata
Posty: 850
Rejestracja: sobota 30 sty 2010, 07:31
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Saga z Rodu Udry

Post autor: Czata »

Witaj Sago i Rodzino :zgoda:

Łakomstwo to chyba przywara rasy.
Czata też na początku pozarłaby całą miskę z zawartością. Teraz jest lepiej. Apetyt owszem ma, ale nie boi się, że jej ktoś zabierze michę.Je spokojniej.
Myślę, że mała też będzie spokojniejsza podczas jedzenia.Może po podaniu miski zostawić ją samą,żeby nie bała się,że pojawi się konkurencja?
Jagoda z Czatą Nowogary i Poraj z Zadrą-Esterą z Ogarów z Kniei
Awatar użytkownika
makaveli
Posty: 136
Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 08:14
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: ożarów mazowiecki

Re: Saga z Rodu Udry

Post autor: makaveli »

hej

Sokół pozdrawia siostrzyczke :)
Nasz psiak zachowuje sie dokłądnie tak samo, dostaje okolo 220g dziennie, w trzech porcjach plus smakolyki od czasu do czasu za posluszenstwo.
Zjada miske w kilkanascie sekund,potem ma czkawke,praktycznie zawsze :)
Zarlok straszny - coz polski pies :)

prosimy o fotki, Sokół dawno siostry nie widział :)
Sokół z Rodu Udry i jego rodzinka
bea100

Re: Saga z Rodu Udry

Post autor: bea100 »

Czata pisze:...Łakomstwo to chyba przywara rasy.
Czata też na początku pozarłaby całą miskę z zawartością. Teraz jest lepiej. Apetyt owszem ma, ale nie boi się, że jej ktoś zabierze michę.Je spokojniej.
...
Nieprzytomny rzut na michę mija z czasem, koło roku, czasem po. Zazwyczaj ogary stają się bardziej wybredne wtedy. Rzut jest na wybrane smakołyki własne (rzecz jasna :D ) a na resztę jedzenia spokojniej reagują. Nie u wszystkich ogarków bo u części naszych "smakoszów" łakomy apetycik pozostaje ;) :lol:

Witam Sagę :piwko:
ODPOWIEDZ