przydomki hodowlane

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

amberek
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 19 gru 2010, 17:25

Re: przydomki hodowlane

Post autor: amberek »

No dla mnie o tyle ma znaczenie, że jeżeli hoduję psy to je 24h/dobę doglądam, a nie figuruję tylko w papierach.

Sławku, ja nie mówię kto powinien odpuścić, mówię tylko, że niszczy się człowieka takimi właśnie walkami, zamiast siąść przy kawie (może być wódka) i się dogadać :)
amberek
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 19 gru 2010, 17:25

Re: przydomki hodowlane

Post autor: amberek »

Dobra, już nic nie piszę, swoje zdanie mam na temat jak to powinno wyglądać takie rozwiązywanie sprawy. Temat jest rozdmuchiwany i dobrze, bo związek popełnił błąd, TYLKO NIKT Z NAS nie powinien stawać po żadnej ze stron!! To nie o to chodzi!!!
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: przydomki hodowlane

Post autor: Iza i Sławek »

Przekonałaś mnie tą wódką z dolewką kawy ;)
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: przydomki hodowlane

Post autor: Ania W »

amberek pisze:A kto z Was lubi grzebać w tych przydomkach?? Ja jak rejestrowałam swój to nie sprawdzałam podobnych do moich propozycji....
Ja lubię :). Nie mam jeszcze swojego, ale pomysły sobie od jakiegoś czasu zbieram i katalogi też pod tym kątem przeglądam. A ponieważ z hodowlami ogarów jestem na bieżąco to szczególną uwagę zwracam na hodowle gończych (i faktycznie pojawiła się nazwa podobnie brzmiąca, do tej którą sobie wydumałam...moją już skreśliłam z listy ;) )

amberek pisze:No dla mnie o tyle ma znaczenie, że jeżeli hoduję psy to je 24h/dobę doglądam, a nie figuruję tylko w papierach.
A skąd wniosek, że hodowca Goniwiatrów swoich nie dogląda? No może sobie robi 8 godzinną przerwę na pracę w tym doglądaniu ;)

Swoją drogą nie wiem co się działo poza forum (kto z kim jak rozmawiał i kogo czym straszył) i nie specjalnie mnie to interesuje. O tym tak naprawdę mogłyby się moim zdaniem wypowiedzieć jedynie osoby bezpośrednio zaangażowane w sprawę, a nie ich znajomi.
Na forum to raczej hodowca Goniwiatrów jawi się jako "bo to zła kobieta była" niż hodowczyni gończych. I to o tej pierwszej "źle się wszędzie mówi" ..... (a to bardzo ciekawe ;) )

Ale zgadzam się z tym, że temat coraz bardziej "puchnie" rozdmuchiwany ...
hucuł
Posty: 311
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 11:21

Re: przydomki hodowlane

Post autor: hucuł »

Ania W :
Ale zgadzam się z tym, że temat coraz bardziej "puchnie" rozdmuchiwany ...
Też się bardzo zgadzam i bardzo dziwię. Sprawa prosta jak drut, a tyle wymyślonych problemów.
amberek
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 19 gru 2010, 17:25

Re: przydomki hodowlane

Post autor: amberek »

No dlatego ja obstaję jednak przy tej wódce z dolewką kawy hihi albo po prostu z dobrą kawówką ;)

Offuję, ale przy temacie wódki.... Robił ktoś nalewkę z .... pora?? Ostatnio usłyszałam o nalewce z pora i normalnie chętnie bym spróbowała :)
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: przydomki hodowlane

Post autor: Aszemi »

miszakai pisze:Aszemi napisał(a):
ja wybierając przydomek starałam się jak najbardziej oryginalnie tak aby ktoś podobnego nie miał-(bardzo trudna sprawa aby jeszcze ogarzo było) a i tak po części z Węszynos może się kojarzyć

No ale chyba Węszynosy były inspiracją, więc nie jest to podobieństwo nieświadome. Tyle tylko, że rozumiem, że uzgodnione ale to też jak dla mnie bardzo podobne przydomki, kojarzą się od razu :? tym samym Tropinos nie jest oryginalne bo "nos" ;)
Radosny Szukacz to co innego :D
Dawno mnie nie było ale odpiszę mimo wszystko:
Węszynosy mogły być inspiracją jednak podświadomą a nie świadomą- to raz!
Dwa to to, że kombinowałam coś z lasem ale lasów w przydomkach ogarów mnogość więc odpuściłam potem może coś z miejscem zamieszkania jednak nić fajnego nie przyszło mi do głowy.
Nawet po drodze "wymyśliłam" Grjące echo i trawy :D
Wymyśliłam Tropinos-byłam dumna i blada do póki nie wydał mi sie do czegoś podobny :niewka:
Zerknęłam na przydomki raz jeszcze i załamka :placzek: i bym odpuściła gdyby nie Węszynoska-dzięki raz jeszcze a Tobie Miszaki życzę wymyślenia przydomku który będzie oryginalny i nawet nos się nie powtórzy i będzie ogarzy ;)
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: przydomki hodowlane

Post autor: miszakai »

Aszemi pisze:a Tobie Miszaki życzę wymyślenia przydomku który będzie oryginalny i nawet nos się nie powtórzy i będzie ogarzy
Wymyślony :jezyk: a raczej po prostu wynika z naszego pomysłu na życie...
Czyli szukając czy są zbliżone przydomki możemy zajrzeć:
http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=przydomki" onclick="window.open(this.href);return false;
a te zarejestrowane w FCI - ktoś wrzuci link?
A i mam pytanie - czy rejestrując można podać tylko jedną czy trzeba kilka propozycji?
Obrazek
Asia_i_Bora
Posty: 261
Rejestracja: piątek 20 lut 2009, 16:04

Re: przydomki hodowlane

Post autor: Asia_i_Bora »

Baza FCI: http://www.fci.be/affixes.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

Jest tabelka na 5 propozycji.
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: przydomki hodowlane

Post autor: miszakai »

Asia_i_Bora pisze:Jest tabelka na 5 propozycji.
ok ale czy trzeba ją wypełniać w całości?
Obrazek
ODPOWIEDZ