Mozart

Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Mozart

Post autor: Ania W »

Z "zostań" wydaje mi się to jest tak, że niewskazane jest na początku uczenie , że opcją jest "zerwanie" ale generalnie pies powinien zostawać do momentu kiedy chcemy, żeby został :)
Ja podchodzę i zwalniam, bo Łoza ma problem z zostawaniem i gdybym zwalniała poprzez przywołanie podejrzewam, że potem na mój ruch lub nieopatrzne słowo zrywałaby myśląc, że to już ;)
Awatar użytkownika
Danuta
Posty: 2304
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 14:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Dębica

Re: Mozart

Post autor: Danuta »

kasiawro pisze:Przywołanie psa z komendy zostań też jest u jednych osób które szkolą nie preferowane,
Mnie uczono, że jeśli np jest "siad" lub "waruj" i sobie odchodzę bez dodatkowej komendy, to mogę przywoływać z dala, a jak powiem "Zostań" to psu nie wolno się ruszyć do mojego powrotu.

Mozart świetnie wykonuje ćwiczenia. Jak brak inwencji to jeszcze slalom: normalne ósemki między nogami i czołgaj się - fajnie ogr to wykonuje :happy3:

Edit:
I jeszcze "do mnie" powinno kończyć się siadem psa przed przewodnikiem. Byle jak wrócić i dobiec do przewodnika pies może na "wróć".
Danuta i Lokis

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mozart

Post autor: zybalowie »

zybalowie pisze:Przywołanie psa z komendy zostań też jest u jednych osób które szkolą nie preferowane, a drugich preferowane.
To ja może wyjaśnię, o co chodzi z tym "zostań" - rzecz w tym, że dzięki temu zostań i przywołaniu, osiągam jedną bardzo cwaną rzecz - pies z niecierpliwością i glutami na paszczy czeka, na to magiczne "do mnie".

Wprowadziłam zostań w zasadzie tylko w tym celu :-)
Wiem, że to się wydaje dziwne, ale chciałam po prosto na kilka sposobów sprawić, żeby hasło "do mnie" zaczęło się psu kojarzyć z czymś atrakcyjnym, żeby na nie niecierpliwie czekał, żeby kojarzyło się z czymś fajnym.

I wymyśliłam sobie coś takiego, że sesję komend w plenerze zaczynamy właśnie od "zostań" - na początku króciutko, potem coraz dłużej - żeby pies zaczął z niecierpliwością nasłuchiwać, kiedy padnie komenda "do mnie".

Takie moje kombinacje - po prostu jak coś mi z psem nie działa, to kombinuję na tysiąc innych sposobów ;-)
Z "zostań" wydaje mi się to jest tak, że niewskazane jest na początku uczenie , że opcją jest "zerwanie" ale generalnie pies powinien zostawać do momentu kiedy chcemy, żeby został
My sobie tak miksujemy - raz musi poczekać, aż podejdę, a raz przyjść na komendę. Tak na zmianę :-)

Mozart świetnie wykonuje ćwiczenia. Jak brak inwencji to jeszcze slalom: normalne ósemki między nogami i czołgaj się - fajnie ogr to wykonuje
Powiem ci, że jakoś nie wierzę, żeby udało mi się go tego nauczyć :-) Po prostu jakoś nie wierzę, żebym dała radę nauczyć mojego psa czołgania, chyba na tym polu polegnę, ponad moje siły...
:cwaniak:
"do mnie" powinno kończyć się siadem psa przed przewodnikiem.
A to popróbujemy, popróbujemy. Jak na razie to ja się cieszyłam, że w ogóle wraca :mrgreen:
My tak generalnie te zabawy to uprawiamy eksperymentalnie, bez jakiś porządnych podstaw. No, ale prędzej czy później będziemy musieli zaliczyć PT jeśli chcemy zrobić certyfikat, więc tam mnie pewnie wyprostują :-)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mozart

Post autor: zybalowie »

Ok - dzisiaj mieliśmy lekcję nt. warunkowania psa. Podpytałam się o kilka rzeczy i zyskałam zbawienną wiedzę na temat tego, co kaszaniłam :mrgreen:

No to teraz będzie filmik z nauki robienia ósemek - na razie jesteśmy na etapie wiedzenia psa ręką (już bez nagródki), a jutro jak dobrze pójdzie, spróbujemy już tylko paszczowo :-)

Najbardziej cieszę się z tego, że nie myli mu się "ósemka" z "przejściem" :piwko:

http://www.youtube.com/watch?v=hsBABkzAOWE" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Mozart

Post autor: Aszemi »

:silacz:
a tak sobie pomyślałam jakby to super wyglądało mając np ze 3 Ogary i jakby to one robiły po kolei :twisted:
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mozart

Post autor: zybalowie »

Coś sugerujesz? ;-)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Mozart

Post autor: Aszemi »

Hihi nie, ja raczej nie mam tyle zaparcia co Ty :jezyk:
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mozart

Post autor: zybalowie »

Czytaliście kiedyś oryginalniejsze ogłoszenie adopcyjne?

http://tablica.pl/oferta/jakis-terier-p ... D8L6d.html" onclick="window.open(this.href);return false;

:mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Mozart

Post autor: Aszemi »

Dobre :piwko: a "dopisek opiekunów" powinien widnieć jako referencje :D
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mozart

Post autor: zybalowie »

Pozycja szlachecka:
19.05.2009052.jpg
19.05.2009051.jpg
Pozycja... dziwna:
19.05.2009041.jpg
Pozycja kontemplująca...
19.05.2009047.jpg
... piękne widoki :-)
19.05.2009048.jpg
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ