Przywracamy Ogara Polskiego polowaniom - z przekonaniem

Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przywracamy Ogara Polskiego polowaniom - z przekonaniem

Post autor: Józef »

Spoko, dopytam w Ogarusach. Nie musimy się śpieszyć, szukając informacji konsekwentnie za 5 lat chcąc nie chcąc lista będzie pełna, bo się dokona wymiana pokoleniowa, spotka się ludzi na wystawach, na polowaniach, pojawią się nowe osoby na forum. ;) Nie mam ambicji zrobić tego w 2 tygodnie bo się nie da :)

Mamy rozpoznanych 35 polujących i zdecydowanych polować (tak to nazwijmy żeby nikogo nie koliło) po 2 dniach. Całkiem nieźle.
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Przywracamy Ogara Polskiego polowaniom - z przekonaniem

Post autor: Ania W »

A ja prawdę mówić myślę, że przy tego typu listach nie ma co liczyć na to, że kiedykolwiek będzie ona pełna i trzeba się z tym pogodzić...Za 5 lat część z tych psów obecnie znajdujących się na liście nie będzie żyła, część się wykruszy z innego powodu, przybędą nowe...takie życie.
O ile dość łatwo jest zweryfikować liczbę ogarów przychodzących legalnie na świat o tyle to co dzieje się z nimi potem jest już trudne do kontroli.
Oczywiście warto robić tego typu zestawienia ale myślę, że należy je bardziej traktować jako zabawę niż jako źródło pełnej wiedzy.
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przywracamy Ogara Polskiego polowaniom - z przekonaniem

Post autor: Józef »

Sporo masz racji, albo nawet całkowicie masz rację. Trochę zabawy, trochę pasji i może przy okazji coś pozytywnego dla rasy się uda zrobić, bo to tylko element jakiejś całości.
Ale ja to jestem zdziwiony że są jeszcze jakieś Ogary co ich nie znasz Aniu :).

My tu na Śląsku tyle możemy jeszcze dla tej listy zrobić, że może w styczniu będzie polowanko - jakby Ktoś chciał "popróbować" pieska, zobaczyć czy go w tym widzi, to zapraszamy.Gryfna wspominała że nas znowu zaproszą, bo praca piesków się myśliwym podobała.

Tą drogą też możemy trochę listę uzupełnić.

Aha, Aszemi się wybierała do Grzmilasa, dojechała?
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Awatar użytkownika
Ola i Dunaj
Posty: 2107
Rejestracja: czwartek 27 lis 2008, 11:13
Gadu-Gadu: 9495783
Lokalizacja: Młynki

Re: Przywracamy Ogara Polskiego polowaniom - z przekonaniem

Post autor: Ola i Dunaj »

Dodaję: Dunaj Olfactus, "w rękach" myśliwego, będzie polował :)
Może być ? ;)
Utopista widzi raj,
realista widzi raj plus węża.
Helmut Walters
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przywracamy Ogara Polskiego polowaniom - z przekonaniem

Post autor: Józef »

Ola i Dunaj pisze:Dodaję: Dunaj Olfactus, "w rękach" myśliwego, będzie polował :)
Może być ? ;)
Dopiszę zaraz po przeczytaniu wrażenia z pierwszego polowania :happy3: Ok? No czegoś się muszę złapać :mysl_1: Inaczej już musiałbym dopisać Harmonię Olfactus - ta napewno będzie polować, jest u Kynegosa. Ale ma dopiero .... 7 miesięcy sunia. Tak poważnie - jak u myśliwego, czyli będzie polować - a już "przeżył inicjację"? :) O polowanko pytam :wstydek:
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 206
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 15:08

Re: Przywracamy Ogara Polskiego polowaniom - z przekonaniem

Post autor: mirek »

Dopisz też JARĘ z Jaśminowej ulicy,bierze już czynny udział w dochodzeniu postrzałków.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Przywracamy Ogara Polskiego polowaniom - z przekonaniem

Post autor: hania »

Z tego co wiem to Harmonia pierwsze polowania ma już za sobą. Z tego miotu polować też będzie Hałas.
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przywracamy Ogara Polskiego polowaniom - z przekonaniem

Post autor: dorob62 »

Józef znalazłam "tam" ale do sprawdzenia:)
AKORD CN i SALWA HO są w rękach myśliwego i leśnika, oczywiście polują.
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Awatar użytkownika
Danuta
Posty: 2304
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 14:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Dębica

Re: Przywracamy Ogara Polskiego polowaniom - z przekonaniem

Post autor: Danuta »

Zapomnieliście o GAWORZE Ogarusy - 11,5 letnim staruszku, który jeszcze uczestniczy w polowaniach :brawo_1: (w listopadzie na pewno był w łowisku).

Zupełnie nie rozumiem tytułu tego wątku - jak się on ma do tworzenia listy polujących ogarów?
O jakie przywracanie i przekonanie tu chodzi :niewka: .
Są ogary, które polują i nie są do niczego przywracane, Są takie, które z zapałem raczkują i kiedyś będą wytrawnymi... naganiaczami? Są też takie, których opiekunowie myśliwi wytrwale, cierpliwie i w odpowiedniej kolejności szkolą w kierunku dokładnego tropienia i szukania postrzałków... Bo ponoć najtrudniejsza jest praca wytrwała dolnym wiatrem... Ale, jestem przekonana (sic!), że w tym wszystkim nie ma przywracania :jezyk: .
Danuta i Lokis

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Przywracamy Ogara Polskiego polowaniom - z przekonaniem

Post autor: Ania W »

dorob62 pisze:Józef znalazłam "tam" ale do sprawdzenia:)
AKORD CN i SALWA HO są w rękach myśliwego i leśnika, oczywiście polują.
"tam' to znaczy gdzie?
Bo mnie się skrót CN do tej pory kojarzył tylko z Cnotliwym Nosem a to chyba raczej o gp w tym wypadku chodzi...
HO nic mi nie mówi albo nie nadaję się na łamigłówki ;)

Danusiu, myślę, że to nawet nie jest kwestia "zapomnienia" tylko tego , że po prostu o wszystkich psach polujących po prostu nie wiem(y). Swoją drogą sporo jeszcze takich "zapomnianych" psów jest ;)
ODPOWIEDZ