przydomki hodowlane

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

Awatar użytkownika
irie
Posty: 3550
Rejestracja: środa 14 paź 2009, 23:04
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: przydomki hodowlane

Post autor: irie »

hucul - nawet na "z" bys sie zgodzil?? :shock:
:gleba:
czyli przydomek 'Huculska Laka' do wziecia :twisted:

a ogolnie :zgoda:
Obrazek
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13066
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: przydomki hodowlane

Post autor: kasiawro »

Ja przeczytałam Huculska Laska do wzięcia :gleba: i konsternacja.... co ta Irie pisze :D
Alina
Posty: 89
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 22:36
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: przydomki hodowlane

Post autor: Alina »

Pozwolicie, że będe tak cytować, bo w "normalny" sposób cos mi ciężko idzie
Irie napisała
Alina, nie chodzi o nagonke na hodowle. Chodzi o pewna konsekwencje. Zapewne podchodzisz do sprawy emocjonalnie, bo to "Twoje" szczeniaki, ale... Jesli, jak piszesz

tak, to sa moje szczeniaki, czy emocjonalnie? nie! miałam po prostu okazję bardzo dobrze poznać sprawę od podszewki, wiem jak było, wiem jakie są pomówienia, wiem jak straszono sądem i żeby nie było zarzutów ze wiem to od hodowczyni , sama dzwoniałm do zkwp i to usłyszałam.

Hodowczyni wykonała wszystko z obowiązującymi przepisami prawa , tak jak jak wszyscy !!!! którzy rejestrowali przydomki w ZKWP i FCI i tu jest koniec kropka !!!

Proszę o podanie przykładu kto ze ok. 184 ( tu mogłam się o kilka na plus czy minus pomylić licząc linijki) hodowli mających w swej nazwie słowo "sfora" będących w bazie zkwp

http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=przydomki" onclick="window.open(this.href);return false;

czy ok. 97 w FCI zawierających to samo słowo w swej nazwie, miały takie zarzuty jak tu przedstawiane.

http://www.fci.be/affixes.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

No to jak z tymi pędziwiatrami? 8-)

ZKWP
Brynicki Pędziwiatr
Pędziwiatr
FCI
Wesoły Pędziwiatr


czym powyższy przykład różni od Goniwiatr, herbu Goniwiatr? :shock:

Hodowla Goniwiatr jak i Herbu Goniwiatr została na takich samych prawach wpisana do bazy, jak i wiele, wiele innych i nie rozumiem dlaczego ma byc hodowla Goniwiatr w jakiś wyjątkowy sposób akurat traktowana w świecie polskiej kynologii jak i w FCI 8-)

A że KasiaG podała link do bazy ZKWP , ze jest równie ważna, więc za nią nadal podaję

EXTRA
EXTRA SFORA
EXTRA-SFORA
EXTRA MARKA


cdn. 8-)

Dla wyjasnienia i zeby było jasne 8-) , to sa moje wypowiedzi, moje poglądy i bardzo prosze zeby ich nie brać w jakikolwiek sposób jako stanowisko hodowczyni Herbu Goniwiatr.
Pozdrawiam Alina i gończy polski CAR ( Nero) i EKSTER (Axel)
- http://www.gonczepolskie.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Alina
Posty: 89
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 22:36
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: przydomki hodowlane

Post autor: Alina »

irie pisze:
Ze swojej strony proponuje przyklady: Herbu Klusujaca Sfora, Gonczaki, Psia Ogaria.
Alinie zaproponowalabym spotkanie na ringu z gonczym Carem Herbu Czarny Tulipan, Huculowi - wspolzawodnictwo na klubowce z hodowla Huculska Polana, itd.. itp...
a jakze ...sprawdziłam również Czarnego Tulipana :) . Nazwy dla mnie akurat nie są najważniejsze !!!!, więc jak tylko się pojawię na ringu to mogę się spotkać ze wszystkimi zarejestrowanymi w ZKWP jak i FCI 8-)

baza ZKWP

czerwony tulipan
Czarny Tulipan
Tulipan
Złoty Tulipan


baza FCI

cerny tulipan
cierny tulipan
tulipan
zluty tulipan
Pozdrawiam Alina i gończy polski CAR ( Nero) i EKSTER (Axel)
- http://www.gonczepolskie.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
KasiaG
Posty: 58
Rejestracja: piątek 14 lis 2008, 13:13

Re: przydomki hodowlane

Post autor: KasiaG »

KasiuG a po co szukałaś, skoro wiedziałaś , kto to słowo wymyślił 8-)
Alinko,
szukałam, ponieważ nie mam zwyczaju wierzyć we wszystko co mówią ludzie.
Szukałam - i nie znalazłam - tyle w tym temacie.
Nadal PROSZĘ CIĘ O LITERATURĘ - tak naprawdę lubię czytać, a uczymy się przez całe życie.
Ze swojej strony bardzo mocno proszę o zakończenie nagonki na hodowczynię Herbu Goniwiatr, zarówno forumowiczów, jak i działaczy ZKWP. To bardzo dla mnie przykre, że takie pomówienia mają miejsce.
nikt nie robi nagonki - to jest dyskusja na tematy trudne.
Sama dobrze wiesz, że temat nie wziął się "z sufitu" i wypłynął zanim w hodowli "Herbu Goniwiatr" ciąża suczki została potwierdzona.
To, że ktoś się przestaje odzywać w danym temacie - tu myślę o hodowczyni "Goniwiatr" - nie oznacza, że sprawa "ucichła".
W końcu hodujemy psy, kochamy je, to jest nasza pasja , ich dobro powinno byc najważniejsze i to nas powinno łączyć
Rozumiem, że gdyby to chodziło o twój przydomek z miłą chęcią byś się nim podzieliła lub oddała - gratuluję.
czym powyższy przykład różni od Goniwiatr, herbu Goniwiatr? :shock:

Hodowla Goniwiatr jak i Herbu Goniwiatr została na takich samych prawach wpisana do bazy, jak i wiele, wiele innych i nie rozumiem dlaczego ma byc hodowla Goniwiatr w jakiś wyjątkowy sposób akurat traktowana w świecie polskiej kynologii jak i w FCI 8-)

A że KasiaG podała link do bazy ZKWP , ze jest równie ważna, więc za nią nadal podaję

EXTRA
EXTRA SFORA
EXTRA-SFORA
EXTRA MARKA

cdn. 8-)
Różnica polega na tym, że:
- może właściciele nie są świadomi lub
- nie walczą o swoje hodowlane "nazwisko" lub
- ich hodowle są od lat nieczynne lub
- hodowla tzw. "jednomiotowa" lub
- właściciel przydomka nie żyje lub
- są to przydomki hodowców ras z różnych grup i nikt nie ma pretensji lub
- jeden właściciel miała przydomek "ekstra" a po latach uzupełnił na "ekstra sfora", a jeszcze później stwierdził że podoba mu się wizualnie "extra-sfora" - i bazie muszą być wszystkie bo jeden właściciel a 3 różne moty (teoretycznie taka sytuacja mogłaby zaistnieć),
Zapewne można by jeszcze wiele innych powodów można wymyśleć dlaczego tak jest.

NAJWAŻNIEJSZYM POWODEM ZAISTNIENIA TEJ SYTUACJI JEST FAKT, ŻE WŁAŚCICIELKA HODOWLI "GONIWIATR" - PRZYDOMKA ZAREJESTROWANEGO W 1997R. WALCZY O SWÓJ PRZYDOMEK, UPOMNIAŁA SIĘ, POWIEDZIAŁA W PRZENOŚNI "HALO, KTOŚ TU SIĘ POMYLIŁ".
Ma do tego pełne prawo. Każdy z nas ma prawo walczyć o swój przydomek - czy skorzysta z tego prawa to już inna sprawa.

Nie zakładam, że właścicielka "Herbu Goniwatr" zrobiła to umyślnie, daleka jest od osądów. Zakładam, że taka rejestracja jest przeoczeniem zarówno hodowczyni gończy polskich jak i osoby zajmującej się przydomkami. Ale tę pracę wykonuje CZŁOWIEK nie MASZYNA. Nie myli się tylko ten kto nie pracuje.

Dla twojej wiadomości Alino - moje zdanie w tej sprawie jest moim zdaniem prywatnym, osobistym - do czego mam prawo tak jak każdy inny, I jeżeli chodzi o mnie to nie życzę sobie insynuacji, że jest to stanowisko osoby funkcyjnie związanej z oddziałem ZKwP.
Awatar użytkownika
irie
Posty: 3550
Rejestracja: środa 14 paź 2009, 23:04
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: przydomki hodowlane

Post autor: irie »

Wydawalo mi sie, ze zawsze kazdy mowi za siebie. :|

Alinko, spokojnie.
Po pierwsze, Sady sa od tego, zeby rozsadzac tam, gdzie nie ma zgody. Czym tu straszyc.
Po drugie - milo, ze Tobie nie robi roznicy kto, co, jak, byle mialo 4 nogi i biegalo. Hucul tez tak uwaza i ja Was rozumiem. Niemniej, zrozumiale jest dla mnie rowniez to, ze jesli ktos przez lata pracuje na swoja marke, to sie do niej przywiazuje. I niekoniecznie chce ja widziec zagladajac do lodowki, troche tylko przemalowana, ale kojarzaca sie glownie z ta znana od lat. Toz pol marketingu na tym stoi, ze znaki towarowe, marki, nazwy handlowe sie chroni i ceni. Ma sie nawet sentyment i uczucie do nich czasem. Czy tak trudno i to zrozumiec, nawet jesli samemu ma sie zupelnie inne podejcie do sprawy? I odmawiac slusznosci, bo dziesiatki podobnych przypadkow pokazuja, ze nie ma o co kopii kruszyc?
Twierdzisz, ze w Herbu Goniwiatr - wszystko w zgodzie z przepisami i tak samo jak u setki innych. Otoz, co jesli te setki innych zechcialyby sie powolac na te przepisy, mowiace rowniez o ochronie, i zawalczyc o swoja racje? Masz pewnosc, ze bedzie im odmowiona, bo praktyka pokazuje traktowanie lekko regulaminow?
Co do przykladow podobnych do siebie przydomkow, ktore podalas z bazy, odniose sie tylko do Pedziwiatrow, bo pozostale nijak sie maja do Goniwiatra (slownikowe wyrazy sa z natury bardziej powtarzalne)
Brynicki Pędziwiatr
Pędziwiatr
FCI
Wesoły Pędziwiatr

czym powyższy przykład różni od Goniwiatr, herbu Goniwiatr?
Otoz, tym samym, czym roznia sie przyklady:

"Wesoly Buszownik"
"Beskidzki Buszownik" a nawet
"Rudy Buszownik"
- (kazdy buszownik jest inny) od przykladow:

"Buszownik" i
"od Buszownika" lub "z Buszownikow" ("Herbu Buszownik")
- mamy tu po prostu buszownika*, w sumie nic wiecej rozrozniajacego te okreslenia.

To sa roznice z a s a d n i c z e.

Poza tym, choc zapewne zaden z "Pedziwiatrow" nie zakwestionowal decyzji ZG o przyznaniu komus przydomka bardzo zblizonego brzmieniowo do juz zarejestrowanego, mimo wzystko wydaje mi sie, ze zarzut o plagiat, w kontekscie ochrony zarejestrowanych przydomkow, moglby tu zostac uwzgledniony.
______________________________
* buszownik to rowniez jest "slownikowe" slowo 8-)
Obrazek
Alina
Posty: 89
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 22:36
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: przydomki hodowlane

Post autor: Alina »

KasiuG
Nigdzie nie napisałam, że o Tobie mówię jako o osobie funkcyjnej ZKWP, nikogo nie wymieniłam z imienia, ani nazwiska, więc ja bardzo proszę ( nie pisze ze sobie nie życzę 8-) ) o nie insynuowanie mi czegoś takiego.

Rozumiem , w takim razie, że można się zwrócić do Ciebie na piśmie o przedstawienie stanowiska jako osoby funkcyjnie związanej z ZKWP.


irie
Twierdzisz, ze w Herbu Goniwiatr - wszystko w zgodzie z przepisami i tak samo jak u setki innych. Otoz, co jesli te setki innych zechcialyby sie powolac na te przepisy, mowiace rowniez o ochronie, i zawalczyc o swoja racje? Masz pewnosc, ze bedzie im odmowiona, bo praktyka pokazuje traktowanie lekko regulaminow?

na szczęście tak nie jest w przypadku setki, na nieszczęście jest w tym przypadku

KasiaG
Ma do tego pełne prawo. Każdy z nas ma prawo walczyć o swój przydomek - czy skorzysta z tego prawa to już inna sprawa.


"walczyć" piszesz... :roll: wszytko zależy w jakim stylu próbuje rozwiazać się taka sprawę ..... niestety w tym wypadku :twisted:

o hodowli Goniwiatr usłyszałam dopiero jak zaczęła się "walka" . Teraz już zawsze będę o niej pamiętać :shock:

Widzę, że jaki bym dała przykład powtarzania, podobnych nazw z baz przydomków, to żaden nie będzie tym jedynym , wyjątkowym przykładem słowa "Goniwiatr" :lol:

to może założę hodowlę z przydomkiem np. Szczęśliwy Goniwiatr :) będzie inny prawda? jak nadam Herbu Szczęśliwy Goniwiatr to "moja" hodowczyni z pewnością :!: nie będzie ze mną walczyć. :happy3: :happy3: :happy3: nawet jakby miała z 8 miotów i 20 lat hodowli. Nie ona :marzyc:
Widzicie cos nie tak z propozycjami moich przydomków?? 8-)


No to dalej przykład...różne, czy podobne ? 8-)

ZKWP
dzikarz
dzikarze

Białowieski Dzikarz
Cięty Dzikarz
Z Gangu Dzikarzy

Aga-Trop
Aga Trop


Culmus
Culnus


Czarika
Czarikar


Danroj
Danrój


Dorja
Dorjan


Etah
Etam
Ëtam
Etas


Evita
Eviva


Pewnie dla Was każdy będzie zuuuuupełnie inny :)

Mnie sie walczyć nie chce, Jak będą nadal gdziekolwiek pomówienia, to będę z pewnością reagować. Czekałam na wpis na forum , powtarzany dotychczas z ust do ust o wymyśleniu słowa goniwiatr. Jak widać się doczekałam 8-) . Kto chce, lubi i nie szkoda mu czasu niech walczy.

Liczę, że doczekam się , ze "moja" hodowczyni usłyszy słowo przepraszam za pomówienia które dotychczas miały miejsce.

Hucuł dla Ciebie cos znalazłam - Końska Łąka. :jezyk:
Pozdrawiam Alina i gończy polski CAR ( Nero) i EKSTER (Axel)
- http://www.gonczepolskie.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: przydomki hodowlane

Post autor: Iza i Sławek »

Alinko, napisałaś że o hodowli "Goniwiatr" usłyszałaś dopiero teraz
Wybacz, ale jak nie można zauważyć, występując na TYCH SAMYCH ringach, mając w ręku katalogi a co najważniejsze, obracając się w TYM SAMYM towarzystwie ( jest wiele osób posiadających GP i OP, wspólne spacery, zloty, wystawy klubowe(!!!) pokazy itp.) jednej z bardziej zasłużonych a co najwazniejsze AKTYWNEJ hodowli.
Tak samo jak nie uwierzę, że (przyszły) "Goniec Małopolski", stojąc na ringu GP zadumany nad brzmieniem nazwy swojej hodowli NIE ZAUWAŻYŁ "Gońca Pomorskiego"
Nikt nie miałby pretensji, gdyby chodziło o Yorki, Mopsy czy Owczarki - w takim wypadku uwierzę w przypadek, ale takie "przypadki" w NASZYM środowisku budzą mój niesmak
Wesna z Gończaków
Alina
Posty: 89
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 22:36
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: przydomki hodowlane

Post autor: Alina »

Nie nie słyszałam o niej, nie znałam :P . nie wszystko co jednym się zdaje , że jest znane , sławne dla innych również jest. Ogarowcy również nie znają wszystkich hodowli GP. ;)
Hodowla Goniwiatr pojawiła się na stronie klubowej już po rozpętaniu jak to było określone "walki", już po dodaniu tam hodowli Herbu Goniwiatr. Wtedy tez zaczęłam szukać coś na jej temat i na ogarkowie znalazłam wtedy chyba jeden temat odnośnie szczeniaków i to pisany o ile pamiętam przez kogoś innego nie przez hodowczynię.
Tak więc nie znałam i parę osób które przepytałam tez nic nie wiedziały na ten temat.

Joli konto nadal nie zostało aktywowane. Proszę Admina o jego aktywację.
Nie może Jola sama napisać, więc na jej prośbę wklejam:

"Goniec Małopolski" to była gazeta , tygodnik , a kojarzył sie z gończymi i z województwem, dlatego wybrałam tą nazwę, ale WY wiecie lepiej, kolejna miała być "z Nowohuckich Łąk" bo mieszkaliśmy przy tych łąkach, może Hucuł nie miał by mi za złe jak by ta przeszła. Gońca Pomorskiego znalazłam jak szukała reproduktora, nie jeżdżę na zloty, na klubowej wystawie też nie byłam, mam inne zajęcia.
I tak samo Herbu Goniwiatr , wyszedł od gonienia wiatru , a o hodowli ogarów Hodowczyni nie miała pojęcia
Jola
"
Pozdrawiam Alina i gończy polski CAR ( Nero) i EKSTER (Axel)
- http://www.gonczepolskie.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Malgosiaczek_27
Posty: 1587
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:51

Re: przydomki hodowlane

Post autor: Malgosiaczek_27 »

Ja zgadzam się ze stanowiskiem, że ktoś kto zadał sobie odrobinę trudu aby wymyślić przydomek hodowlany, ma prawo upominać się o swoje. Osoba, której dana rasa (nie tylko OP czy GP) i jej hodowla jest wielka pasją, najczęściej ma świadomość istnienia innych hodowli niż swoja. Co więcej zna choćby kilka nazw, tych istniejących już od wielu lat, mających na swoim koncie już kilka miotów. Moim zdaniem powinna mieć też szacunek dla czyjejś pracy i wysiłku jaki w nią włożył. Zgadzam się też z tym, że winę ponosi również ZKwP. Nie powinno mieć miejsca rejestrowanie podobnych (bardzo) nazw. Z drugiej strony osoba, rejestrującą nazwę pochodzącą od już istniejącej hodowli, nie powinna się zasłaniać tym, że robi to zgodnie z przepisami. Dla mnie to żaden powód do radości, że przydomek "przeszedł" i został zarejestrowany, jeśli to nie ja go wymyśliłam i nie jest od w 100% mój. To, że inni "tak robią", nie znaczy że trzeba być takim jak inni. Czy nie o to chodzi aby się rozwijać i być coraz lepszym w tym co się robi? To się chyba właśnie nazywa pasją, a naśladownictwo to pójście na łatwiznę i z wielką pasją dla mnie ma mało wspólnego.
Od razu zaznaczam, że nie pisze o nikim konkretnym, przyłączyłam się jedynie do dyskusji na temat przydomków hodowlanych.
Obrazek

Czekolada uspokaja bardziej, niż kolor zielony ;)
ODPOWIEDZ