Karmy suche

Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Karmy suche

Post autor: miszakai »

O, widzisz a wydawałoby się, że będzie rewelacja :mysl_1: Każdy pies inaczej znosi; może ta karma na tyle odbiega składem od standardowych, że musiałyby dłużej jeść, żeby się przewód pokarmowy "przyzwyczaił"...Ale Uchaty nie lubi i tyle. Cenowo - lux :fiufiu: Ja sobie też chwalę Brita Premium albo Boscha.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Karmy suche

Post autor: Ewka »

A ja sobie chwalę...
Iskra nigdy nie jadła karmy, tylko gotowane. Uwielbia ryby, dlatego szukałam dobrej karmy z rybą, żeby zaoszczędzić czas i móc raz dzinnie sypnąc do miski. No i jadła rybią rewelacyjnie. Sierść i kupy bardzo dobrze. Bez bąków. Teraz kupiłam do testowania dwie karmy: z dziczyzną i z koniną. I obie bardzo jej smakują. Je bez okraszania czymkolwiek.
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8083
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Karmy suche

Post autor: BasiaM »

miszakai

wiesz, moje psy suche kulki tylko na śniadanie jadły i to raczej małe ilości, dosłownie po garści dostawały.
Uchaty nigdy za suchą karmą nie przepadał ale jak Royala (produkowanego za granicą ) im dawałam to zjadał nawet chętnie (mimo, że wymieszane z tuńczykiem albo kocią karmą ), ale zjadał.
Żeby się przewód pokarmowy przyzwyczaił to musiałabym na siłę mu te kulki wpychać ale chyba nie o to chodzi :niewka:

Royala już też nie kupię, odkąd pakują i produkują w PL to ja dziękuję.
Wymieniłam już dwa dywany, bo psom lało się przodem i tyłem :placzek:
Jak karmę odstawiłam wyzdrowiały w dwa dni :silacz:
Karmię je surowym mięsem i podrobami ale czasem przy wyjazdach suche kulki się przydają, więc muszę poszukać coś co będą jadły z chęcią i bez rewolucji żołądkowych ;)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Karmy suche

Post autor: miszakai »

Ja z tych niegotujących psom, stąd zostałam autorem tego wątku ;) Cyga generalnie nie wybrzydza, choć bywały karmy, których ewidentnie nie lubiła. Ja się nigdy w Royala nie wkręciłam; uważam, że przereklamowany. Z Josery Cyga lubi Festival ale już innych tej marki wcale. Ona ma żołądek - śmietnik - nic jej nie rusza. Może zjeść krupnik, ogórek kiszony i zagryźć jabłkiem. Wczoraj z nami wcinała pokrojone jabłka w cząstki aż chrupało. Ale karma to podstawa. A że w domu ciągle są resztki - a to zup a to po Iwku niedojedzone a to reszta śmietany w pojemniczku to jestem baardzo wdzięczna, że ona to wszystko uwielbia dojadać i nie szkodzi jej. Cygaro tylko karma, jakiekolwiek dodatki i surowizna kończyły się tym co opisujesz - jesień średniowiecza na podłodze :niewka:
Obrazek
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8083
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Karmy suche

Post autor: BasiaM »

miszakai pisze:Cygaro tylko karma, jakiekolwiek dodatki i surowizna kończyły się tym co opisujesz - jesień średniowiecza na podłodze :niewka:
Moje właśnie na surowym jadą i jest wszystko super.
Jak zeżrą suchą karmę to od razu qpsony mamucie albo rewolucje żołądkowe, o oddechu i matowej sierści nie wspomnę.
Dopóki Royal był produkowany za granicą to moje jadły i nic się nie działo, ostatnio kilku znajomych psiarzy też na ta markę narzekało, że coś się popsuło ostatnimi czasy (karma pakowana w PL).

Coda ma brzuch jak śmietnik. Łatwiej mi wymienić rzeczy i karmę, których nie jadła.
Uchaty to wybredziol straszny, nawet suchego chleba nie zje, musi być przynajmniej masło :wow_3:
Ale odkąd jedzą tylko surowe mięso ( nie gotuję, bo mi się nie chce ) sierść mają cudną, mięciutką, błyszczącą, oddech ładny, kupy jak wróbelki najwyżej raz na dzień.

no nic, szukamy czegoś na wyjazdy , może wkońcu się trafi jakaś przyzwoita karma :twisted:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Karmy suche

Post autor: Ewka »

BasiaM pisze:no nic, szukamy czegoś na wyjazdy , może wkońcu się trafi jakaś przyzwoita karma :twisted:
Przyzwoite karmy są. A może taka mniej przyzwoita mu podejdzie? różnie bywa... :mysl_1: Powodzenia w poszukiwaniach. :hi_1:
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13066
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Karmy suche

Post autor: kasiawro »

To trochę zgłębię temat
BasiaM pisze:0% tłuszczów typu trans,1kg świeżych owoców leśnych na 15kg karmy,
Czy jakiś tłuszcz tam występuje?
Jak mogą w suchej karmie występować świeże owoce..? Albo to dobry myk marketingowy, albo czegoś nie kumam.
Poza tym to już bardziej nie na temat tutaj, ale uważam że pies jak się załatwia 2-3 razy dziennie to nie jest źle.
Wielu wetów uważa, że to zdrowsze zdecydowanie niż jedna kupa na dzień - ja też tak uważam.
Poza tym wiele z tych składników które zostały wymienione działają na lepszą perystaltykę jelit, więc nie ma co się dziwić.
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Karmy suche

Post autor: Ania W »

kasiawro pisze: Poza tym to już bardziej nie na temat tutaj, ale uważam że pies jak się załatwia 2-3 razy dziennie to nie jest źle.
Wielu wetów uważa, że to zdrowsze zdecydowanie niż jedna kupa na dzień - ja też tak uważam.
Poza tym wiele z tych składników które zostały wymienione działają na lepszą perystaltykę jelit, więc nie ma co się dziwić.
Hmmm...nie wdając się w szczegóły i nie drążąc tematu za bardzo, ale jednak biorąc pod uwagę, że człowiek( w porównaniu do psa) właściwie je non stop to nie powinien wychodzić z wc ;)
Moim zdaniem jak pies je raz dziennie ( ewentualnie dwa) to jedna kupa jest zdrowym objawem.
Inna sprawa, że w psim świecie to też sposób na znaczenie terenu.
Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Re: Karmy suche

Post autor: nulka »

kasiawro jak są ryby w tej karmie to są i tłuszcze ;) i to zdrowe tłuszcze powinny być ,powinny ...ale ja juz nie jestem taka super entuzjastką łososia (to wcale :D ) i pstrąga :niewka:
jednak skład fajny
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8083
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Karmy suche

Post autor: BasiaM »

kasiawro pisze:To trochę zgłębię temat
BasiaM pisze:0% tłuszczów typu trans,1kg świeżych owoców leśnych na 15kg karmy,
Czy jakiś tłuszcz tam występuje?
Jak mogą w suchej karmie występować świeże owoce..? Albo to dobry myk marketingowy, albo czegoś nie kumam.
Kasiu występują tłuszcze oczywiście, nawet w 17% ;) ale jak pisze producent, do produkcji owej karmy nie są używane tłuszcze typu trans.

Owoce są świeże czyli pewnie suszone ;) Producent też zapewnia, że karma nie zawiera chemicznych konserwantów oraz zbóż, a zawartość ryby to ponad 50%.

Skład tej karmy to:
świeży łosoś, ziemniaki, suszony łosoś, suszony śledź, suszona makrela, olej z łososia, skrobia ziemniaczana, świeży pstrąg, puree z pomidorów, suszone krewetki, suszony wątłusz srebrzysty, rybia wątroba, tymianek, majeranek, pietruszka, szałwia, algi morskie laminaria digitata, algi morskie dulse, algi morskie chondrus crispus, zostera morska, sałata morska, topinambur, rokitnik zwyczajny, koperek, borówki, jabłka, ostropest plamisty, głóg, żeń-szeń, spirulina, pokrzywa, tauryna, lecytyna, anyż, kozieradka pospolita, minerały i witaminy, DL-metionina, probiotyki (FOS fruktooligosacharydy i MOS mannanooligosacharydy), wyciąg z rośliny Yucca Schidigera, L-karnityna, beta karoten.

Białko 28%
Oleje i tłuszcz 17%
Włókno3%
Popiół 10%
Wilgotność9%
Energia metaboliczna 3.615 kcal/kg
Kwasy tłuszczowe Omega 6 3,5%
Kwasy tłuszczowe Omega 3 2,8%

Plus wszelakie witaminy ;)

Mimo wszystko uważam, że pies powinien jeść to co mu służy i czy to jest karma za 300 zł czy za 50 nie ma znaczenia, byleby zwierz miał się dobrze ;)
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ