Karmy suche

Awatar użytkownika
Inka Blue
Posty: 133
Rejestracja: poniedziałek 30 wrz 2013, 21:55
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Karmy suche

Post autor: Inka Blue »

Bardzo proszę bo ja nie mogę ich jakoś znaleźć :mysl_1:
Stare Dobre Małżeństwo - "Gloria"
http://www.youtube.com/watch?v=_KxPMhL3Ijw&noredirect=1
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Karmy suche

Post autor: Ania W »

Proponuję założyć oddzielny wątek z psimi wypiekami ( chyba jeszcze nie ma) bo ten jest o suchych karmach.
Awatar użytkownika
Inka Blue
Posty: 133
Rejestracja: poniedziałek 30 wrz 2013, 21:55
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Karmy suche

Post autor: Inka Blue »

świetnie :) :happy3:
Stare Dobre Małżeństwo - "Gloria"
http://www.youtube.com/watch?v=_KxPMhL3Ijw&noredirect=1
Obrazek
Morwena
Posty: 23
Rejestracja: piątek 08 mar 2013, 11:25
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Suwałki

Re: Karmy suche

Post autor: Morwena »

Czy ktoś ma doświadczenia z Brit light (niebieski worek)? Wega jest po sterylizacji i nie chcę, żeby zmieniła się w pulpeta (a apetyt ma teraz wilczy)
Awatar użytkownika
Asiun
Posty: 1267
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 17:50
Gadu-Gadu: 4129240
Lokalizacja: pod Warszawą

Re: Karmy suche

Post autor: Asiun »

Moje psy raz przez pomyłkę dostały Brita Light zamiast tego zwykłego i zjadły te 15 kg, bo co miały robić ;-)
Od dawna karmię je Brit Adult L i jestem zadowolona - żadnych problemów a Orik błyszczący :)
No ale tego lighta nie stosowałam nigdy rozmyślnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Karmy suche

Post autor: qzia »

Ja generalnie nie lubię karm light. Raczej wolę zmniejszyć racje zwykłej karmy niż faszerować psa lightem. No i ruch i bieganie i jeszcze raz ruch. Zdrowiej dla Pańci i psa będzie.
Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: Karmy suche

Post autor: aganowaczek »

Moje psy jedzą albo Purinę Dog Chow, albo Joserę. Czesnej po sterylizacji nie zmieniłam karmy - jak widzę, że się "zaokrągla" to odrobinę zmniejszam porcję i zwiększam ruch. I to wszystko.
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Morwena
Posty: 23
Rejestracja: piątek 08 mar 2013, 11:25
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Suwałki

Re: Karmy suche

Post autor: Morwena »

Dzięki za podpowiedzi. :szacun_1:
Morwena
Posty: 23
Rejestracja: piątek 08 mar 2013, 11:25
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Suwałki

Re: Karmy suche

Post autor: Morwena »

Zasięgnęłam jeszcze opinii naszej pani weterynarz i postanowiłam na próbę kupić Wedze tę karmę. Psica chętnie ją zjada, wygląda po niej ładnie, kupy nieduże- wygląda na to, że Wedze służy :)
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8083
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Karmy suche

Post autor: BasiaM »

Na próbę kupiłam karmę WOLFSBLUT Wild Pacific (6 gatunków ryb, topinambur, algi morskie)
( 0% zbóż, kukurydzy czy soi, ponad 50% mięsa w SUCHEJ masie, 0% tłuszczów typu trans,1kg świeżych owoców leśnych na 15kg karmy, "Anti Aging Formula" - żeń-szeń, spirulina, głóg, kiełki jęczmienia.
Wolfsblut Wild Pacific zawiera aż 6 różnych gatunków ryb: łososia, śledzia, makrelę, pstrąga, wątłusza srebrzystego oraz krewetki. Jest to najwyższej jakości karma dla psów z ponad 50% zawartością ryby, bez chemicznych konserwantów oraz zbóż. Zawiera również żeń-szeń, algi morskie i probiotyki.)


Po dwóch tygodniach podawania psom na śniadanie takie mam spostrzeżenia:
Uchaty WOGÓLE nie chce jej jeść :niewka: Nawet jak mu z czymś wymieszam to wyjada wszystko inne a kulki zostawi.
Jadł karmę przez pierwszy tydzień ale na siłę, chyba żeby mi przykrości nie robić :niewka:
Załatwiał się nawet 4 razy dziennie, małe qpy, bobki takie ale często co u niego jest negatywnym objawem bo zjadając surowe mięso czy nawet kiedyś Royala załatwiał się raz na dzień albo co drugi dzień. (qpy też jak wróbelek )

Coda zjada chętnie wszystko ale po tej karmie też załatwia się częściej, nawet trzy razy w ciągu dnia i ma qpy mamuta (duże).

Karma ma fajny skład, ładnie pachnie, jest dosyć droga bo za 2kg z przesyłką zapłaciłam prawie 90 zł, worek 15kg kosztuje 300 zł.

Są jeszcze inne smaki ale ja już raczej nie zaryzykuję :niewka:
Ostatnio zmieniony poniedziałek 03 mar 2014, 10:20 przez BasiaM, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ