Pchły, kleszcze i wszelkie świństwo

Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13066
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pchły, kleszcze i wszelkie świństwo

Post autor: kasiawro »

Foresto mamy 4 lub 5 -tą, starcza na 8 miesięcy. Ja ją myję w wodzie jak trzeba starą gąbką lub szmatką. Jak już kończy się okres ona twardnieje i robi się mniej elastyczna.
W okresie zimowym jak mniej jest insektów to zakładamy psiakom na zmianę jedną, tym bardziej że teraz Pasia mniej wybywa z domu.
Co do zgubienia to nie ma szans, czasami nawet samej mi ciężko ją ściągnąć. Zdecydowanie lepsze mocowanie niż na Kiltix. Kiltix kiedyś został zgubiony na ogrodzie.
Jeśli chodzi o zapach to nic nie czuję.
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 778
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Pchły, kleszcze i wszelkie świństwo

Post autor: Eni »

My mamy Foresto 3, u Stelli drugą. Nie pachnie, nie zdejmuje się, czasem do mysia ciężko mi rozszerzyć. Nie powinno się dać zostawić na drzewie, jak się zastosuje do ulotki, bo obroża ma przylegać do szyi, a nie zwisać. Zabrudzoną myję szarym mydłem lub przecieram spirytusem, tak zalecił wet.
Awatar użytkownika
ketrin
Posty: 1985
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 20:36
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łódź

Re: Pchły, kleszcze i wszelkie świństwo

Post autor: ketrin »

ja wrażliwa na zapachy jestem to faktycznie foresto tylko na początku czuć a póxniej ok
Ja niestety Erykowi nie moge obroży zakładać bo ma dużo skóry i pod szyją robi mu sie uczulenie :zly1: i zostają nam kropelki ale faktycznie ta obroża bardzo wygodna
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8083
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Pchły, kleszcze i wszelkie świństwo

Post autor: BasiaM »

Ja coś przekonania nie mam do obroży :niewka:
Zawsze używaliśmy Frontline w kroplach.
W tym roku z racji ograniczonej sprzedaży przez internet ( a w zoologicznym za 1 szt rządają sobie około 50 zł :strach_2: ) zkaupiłam Fypryst - krople w pipecie.
Nasz wet też poleca Fypryst, twierdzi, że nawet jest lepszy niż Frontline czy Fiprex.
I wystarcza na dwa miesiące a nie na miesiąc no i cena przystępna za szt wychodzi 15 zł.

Właśnie dotarły trzy pipety, dzisiaj zakraplamy. Zobaczymy jak się sprawdzi.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Pchły, kleszcze i wszelkie świństwo

Post autor: SARABANDA »

My też Foresto od samego początku jak się pokazała w sprzedaży, zakładam w marcu/kwietniu zdejmuję jesienią, jak nie ma kleszczy to wcześnie. Zapięcie trzyma bardzo dobrze, trudno się zdejmuje. Dla mnie też nie wydziela żadnego zapachu, psy tolerują bardzo dobrze.
Koleżanka pod Warszawą gdzie babeszja szaleje łączy obrożę z Bravecto i twierdzi że bardzo dobry efekt.
Przy cenie ok 90 zł i tak wychodzi najtaniej.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Pchły, kleszcze i wszelkie świństwo

Post autor: hania »

BasiaM pisze: I wystarcza na dwa miesiące a nie na miesiąc no i cena przystępna za szt wychodzi 15 zł.
Dla mnie informacja w ulotce:
Zaleca się comiesięczne podawanie produktu w przypadku wysokiego ryzyka powtarzających się infestacji pcheł, jeżeli pies jest uczulony na ukąszenia pcheł oraz w przypadku koniecznej kontroli infestacji kleszczy lub częstych kąpieli psa z użyciem szamponów hipoalergicznych lub zmiękczających. W obszarach, w których nie istnieje poważne zagrożenie infestacją pcheł i kleszczy, produkt Fypryst roztwór do nakraplania może być podawany co drugi lub trzeci miesiąc.
Taki opis według mnie sugeruje, że jednak działa miesiąc. Zastanawiam się też dlaczego miałby działać dwa, trzy razy dłużej mając taki sam skład jak inne preparaty?
Awatar użytkownika
aniamam
Posty: 879
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 17:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pchły, kleszcze i wszelkie świństwo

Post autor: aniamam »

My od prawie 3 lat stosujemy Fypryst dla psów co 3-3,5 tyg. i Wrzos nie miał nigdy kleszcza (od kiedy Wrzos przekroczył wagę 30 kg to stosujemy ten powyżej 40 kg)
Ania M., Wrzos z Zatrzebia & Elja Sokoli Lot
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8083
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Pchły, kleszcze i wszelkie świństwo

Post autor: BasiaM »

zasugerowałam się ulotką informacyjną ze strony producenta :mysl_1:
Załączniki
1.JPG
1.JPG (49.29 KiB) Przejrzano 2249 razy
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13066
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pchły, kleszcze i wszelkie świństwo

Post autor: kasiawro »

Dwumiesięczna może być, ale nie na wszystkie dziadostwa- to się nazywa manipulacja ;). Na kleszcze działa jak każdy fipronil miesiąc.
Jeśli chodzi o krople na bazie fipronilu to ceny są uzależnione od promocji. Flevox, Fypryst, Fiprex cenowo porównywalnie.
Basia ile płaciłaś za przesyłkę?
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8083
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Pchły, kleszcze i wszelkie świństwo

Post autor: BasiaM »

Za przesyłkę zapłaciłam 15 zł bo kuriera sobie zamówiłam.

Ja kupowałam w ZooKrak
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ