Pchły, kleszcze i wszelkie świństwo

Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Pchły, kleszcze i wszelkie świństwo

Post autor: qzia »

Takie wredne larwy, które włażą do serca. Dla ludzi tez groźne choć u ludzi głównie w skórze siedzą. :strach_2: :strach_2:
badyl
Posty: 104
Rejestracja: sobota 18 sty 2014, 13:23
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Katowice

Re: Pchły, kleszcze i wszelkie świństwo

Post autor: badyl »

O to od mojego serduszka Badylka sio :evil: .Dziś jade do weta to wypytam o wszyskie nieproszone intruzy
,,...bo na tym pieskim świecie to się bardziej liczy,by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy...,,
Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Re: Pchły, kleszcze i wszelkie świństwo

Post autor: nulka »

poczytałam sobie o tych larwach ,znajomą coś tzn. jakiś owad być może ugryzł i od miesiąca ma ślad na skórze na twarzy tzn. takie wypuklenie ...od razu mi się skojarzyło ,ale mam nadzieje ,że to nie to dziadostwo !
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8083
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Pchły, kleszcze i wszelkie świństwo

Post autor: BasiaM »

Na rynek wszedł nowy środek na kleszcze o nazwie BRAVECTO

Jest to tabletka dla psów, która podobno działa od 3-4 miesięcy.
Koszt 1 tabletki to w zależności od gabinetu wet 80-100 zł

Słyszałam opinie, że działa rewelacyjnie, osobiście psom jeszcze nie podałam.
Iskra od Ewy wczoraj dostała, czekamy na relację ;)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Pchły, kleszcze i wszelkie świństwo

Post autor: Ewka »

Zachęcona przez naszą Panią Wet kupiłam dla Iskruli, tym razem (od ponad dwóch lat stosowaliśmy co miesiąc Advantix) tabletkę Bravecto.
Wet powiedziała, że wszyscy ci, którzy podali ją swoim psiakom nie mogą się nachwalić skuteczności specyfiku. Wet zamawia wciąż nowe dostawy i idą jak świeże bułeczki. Kupiliśmy i my...
Specyfik jest w postaci naprawdę sporej tablety, więc trudno to w coś zawinąć lub wsadzić, jeśli psy mają problem z przyjmowaniem tabletek... moja psica ma... nie chce i już... i mimo, że przestrzegają w ulotce przed kruszeniem tej tabletki (dlaczego nie? :mysl_1:- nie wiem, bo nie napisali), to ja jednak musiałam tak postąpić, żeby Iskrze ją zaaplikować. Zjadła pokruszoną tabletkę wczoraj w wieczornym jedzeniu. Jak dotąd nie zaobserwowaliśmy skutków ubocznych.
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
adamanna
Posty: 191
Rejestracja: środa 25 lut 2009, 20:17

Re: Pchły, kleszcze i wszelkie świństwo

Post autor: adamanna »

Bo pewnie tabletka jest w jakiejś osłonce, dzięki której np. wolniej się rozpuszcza i dlatego nie zaleca się jej kruszenia
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Pchły, kleszcze i wszelkie świństwo

Post autor: Ewka »

Otóż nie ma to osłonki - wygląda jak taki trochę podsuszony mały pasztecik. Dlatego dziwię się, dlaczego tego nie rozkruszać?
Znalazłam zdjęcie reklamowe Bravecto. Z tym, że dla ogara, to tableta jeszcze większa niż ta w ręce pani na zdjęciu.
Załączniki
Bravecto.jpg
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Pchły, kleszcze i wszelkie świństwo

Post autor: Ewka »

Wczoraj ponownie podałam Iskrze Bravecto. Po poprzednim podaniu przez trzy miesiące był błogi spokój. Iskra niczego na sobie nie przywlokła. Żadnych sensacji trawiennych po zjedzeniu Bravecto nie było.
Jak dla Iskierki, to bardzo dobry specyfik.
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Pchły, kleszcze i wszelkie świństwo

Post autor: hania »

Dzięki za recenzję :)
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Pchły, kleszcze i wszelkie świństwo

Post autor: Ewka »

Dodam jeszcze, że Bravecto stanowiło jedyne zabezpieczenie od kleszczy. Iskra nie nosi obróżki przeciwkleszczowej.

I jeszce dwa linki, z prezentacji specyfiku weterynarzom i streszczenie "European Medicines Agency":
http://weterynarianews.pl/prezentacja-n ... ytom-psow/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.ema.europa.eu/docs/pl_PL/doc ... 163861.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Byleby w sercu ciągle maj!
ODPOWIEDZ