biodra, stawy łapy...

Awatar użytkownika
Grot
Posty: 438
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2012, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Pyskowice/ Zabrze

Re: biodra, stawy łapy...

Post autor: Grot »

Tylko wizyta u weta i nic więcej bo można zaszkodzić. Nam każdy wet mówił co innego, jeden kazał stosować dodatki do diety inny zabronił.
Oby to była jakaś drobna niegroźna przejściowa kontuzja lub efekt młodzieńczego wzrostu :prosze_1:
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: biodra, stawy łapy...

Post autor: hania »

Trzymam kciuki, żeby to było głupstwo jakieś.
Awatar użytkownika
Azja
Posty: 200
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2012, 23:00

Re: biodra, stawy łapy...

Post autor: Azja »

Grot pisze:Tylko wizyta u weta i nic więcej bo można zaszkodzić. Nam każdy wet mówił co innego, jeden kazał stosować dodatki do diety inny zabronił.
Oby to była jakaś drobna niegroźna przejściowa kontuzja lub efekt młodzieńczego wzrostu :prosze_1:
Dziękuje i wyobrażam sobie co musicie przeżywać patrząc na Grocika i widząc jak cierpi. Chciałabym aby okazało się że u Azji to tylko nadwyrężony mięsień...
Awatar użytkownika
Azja
Posty: 200
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2012, 23:00

Re: biodra, stawy łapy...

Post autor: Azja »

hania pisze:Trzymam kciuki, żeby to było głupstwo jakieś.
dzięki oj tak bardzo bym chciała żeby to była jakaś błahostka
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 948
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 07:28

Re: biodra, stawy łapy...

Post autor: Agata »

Stara baba udająca szczeniaka czyli panna P. przedwczoraj nie przybiegła radośnie do mnie po południu, jakby bardziej markotna trochę była, spacerek odbyła, choć raczej kłusem a nie galopem, zjadła bez entuzjazmu. Kilka razy jakby próbowała kaszleć czy odksztuszać, ale ona jest normalnie psem "budowym" a było zimno i takie objawy po przyjściu do domu z zimnego dworu miewała niekiedy. Wieczorem zaczęła uparcie stać jak Kłapouchy - bez ruchu :strach_2: . Popiskiwała przy podnoszeniu łapy. Rano było gorzej. Niestety wczoraj musiałam iść do pracy :zly2: więc do weta pojechałam po południu - wróciłam, laptop w kat, smycz, pies do samochodu i biegiem. Krew, rozmaz na babeszjozę, (nerki ok, wątroba też, babejsza ujemnie, tragicznie niskie płytki krwi). Brak gorączki. Czekamy na wyniki, patrzę - prawa tylna łapa spuchnięta (wet się zasugerował, że przy podnoszeniu przednich łapek piszczała i tylko te wcześniej obejrzał :roll: ). Pies na stół - węzeł chłonny powiększony, na wewnętrznej stronie uda przy pachwinie wielka czerwona plama. Wet uznał, że to był uraz, który powoli przeszedł w stan zapalny całej nogi. Dostała leki przeciwzapalne i przeciwbólowe, dziś mamy pojechać po antybiotyk. Wet zasugerował poprawę, ale ja jej nie widzę :(. Nie je, mało pije, leży, apatyczna... W ogóle nie wydaje dźwięków... :(
Czy takie objawy mogą być od czegoś innego niż uraz? Borelioza? Sama nie wiem... serce mi pęka :placzek:
Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: biodra, stawy łapy...

Post autor: aganowaczek »

O mój Boże...
Trzymam mocno kciuki zaciśnięte, żeby to był uraz i żeby sunia szybko wróciła do formy :prosze_1:
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: biodra, stawy łapy...

Post autor: SARABANDA »

Ja to panikara jestem ale szybko bym jechała do onkologa, niech obejrzy, bardzo niepokoją mnie te niskie płytki. Ją musi wszystko boleć skoro się tak zachowuje.
Bo psiego hematologa to chyba nie uświadczysz. Nie wiem w jakiej okolicy mieszkacie .
Ewentualnie gdzieś na wydział weterynarii. Bardzo współczuję.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: biodra, stawy łapy...

Post autor: Ewka »

Agata mocno kciuki zaciskam! :strach_4:
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: biodra, stawy łapy...

Post autor: hania »

SARABANDA pisze:Ja to panikara jestem ale szybko bym jechała do onkologa, niech obejrzy, bardzo niepokoją mnie te niskie płytki.
Pytanie jak niskie są te płytki. Bo ogary rasowo mają płytki poniżej normy.
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 948
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 07:28

Re: biodra, stawy łapy...

Post autor: Agata »

Zwykle miała około 150-170, wczoraj 29.... :strach_2:
ODPOWIEDZ