temat nieaktualny i zamknięty

bea100

Re: Wrocław-dwie szczeniurki OP szukają domu

Post autor: bea100 »

.....................................
Ostatnio zmieniony poniedziałek 09 sty 2012, 14:48 przez bea100, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Wrocław-dwie szczeniurki OP szukają domu

Post autor: weszynoska »

Jak do takiego zachowania sie własciciela zwierząt odnosi się nowa ustawa o ochronie ??

I ile "mocy" maja organizacje ??
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
bea100

Re: Wrocław-dwie szczeniurki OP szukają domu

Post autor: bea100 »

To są dobre pytania...
Ostatnio zmieniony poniedziałek 09 sty 2012, 14:41 przez bea100, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Wrocław-dwie szczeniurki OP szukają domu

Post autor: SARABANDA »

Jestem za, trzeba dać małym szansę, tam się mogą zmarnować.
I jeżeli się uda wpłynąć na właściciela by wysterylizował sukę , a może psa?

________________

Małgosia&Sarabanda&Czuprynka
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
bea100

Re: Wrocław-dwie szczeniurki OP szukają domu

Post autor: bea100 »

Właśnie ruszył pierwszy bazarek na Fundusz Ogarkowy- dzięki Ewka :szacun_1: - zasilając Fundusz zbieramy kochani dla tych maluchów...zapraszamy!

viewtopic.php?f=55&t=1699" onclick="window.open(this.href);return false;
bea100

Re: Wrocław-dwie szczeniurki OP szukają domu

Post autor: bea100 »

SARABANDA pisze:...
I jeżeli się uda wpłynąć na właściciela by wysterylizował sukę , a może psa?
...
Jasne, trzeba mieć zawsze nadzieję, że się uda... :niewka:
Ostatnio zmieniony poniedziałek 09 sty 2012, 14:38 przez bea100, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Wrocław-dwie szczeniurki OP czekają na decyzję Funduszu

Post autor: Ania W »

Moim zdaniem on MUSI wysterylizować sukę a nie powinien.
To jest dla mnie jedyny warunek na wzięcie tych małych z tego miejsca.
Robienie tego z litości "bo te już są na świecie" niczego nie zmieni. Zaraz będą następne...
Absolutnie nie można dopuścić do sytuacji wykupienia ich - zwyczajnie dla zasady. Z resztą w świetle ustawy, która zacznie obowiązywać "lada godzina" hodowlą zwierząt będą mogły się zajmować tylko osoby zrzeszone w organizacjach kynologicznych a ten pan na pewno zrzeszony nie jest i to jest dla mnie argument (+ skarbówka).
Moim zdaniem należy spokojnie porozmawiać z człowiekiem, uargumentować, wytłumaczyć.Ba! Nawet zabrać mu tę sukę na sterylkę (gdyby argumentem był brak czasu) i załatwić nawet kilka dni pobytu w klinice, żeby nie wracała od razu do kojca.
Inaczej jest to po pierwsze "głupiego robota" (nie chcę żeby ktoś się poczuł urażony i mam nadzieję, że wiecie o co chodzi) a po drugie jest to zwyczajnie "niepedagogiczne" i nie chodzi o moralizowanie ale o to, że żeby coś się zmieniło w tej konkretnej sytuacji trzeba zrobić krok naprzód (sterylizacja suki), a nie dreptać w miejscu (zabierać kolejne szczeniaki).

Na marginesie te szczeniaki też powinny być wysterylizowane i tu jest kwestia odpowiedniego wybrania domu i podpisania umowy.

Jeżeli suki trafiłyby do qzi to ja rozważałam, co by jedną wziąć na ferie na socjalizację do siebie do "wielkiego miasta" ale nie obiecuję bo muszę sobie jeszcze kilka rzeczy poukładać. No i warunkiem jest sterylka suki
bea100

Re: Wrocław-dwie szczeniurki OP czekają na decyzję Funduszu

Post autor: bea100 »

Ania W pisze:Moim zdaniem on MUSI wysterylizować sukę a nie powinien.
To jest dla mnie jedyny warunek na wzięcie tych małych z tego miejsca.
Robienie tego z litości "bo te już są na świecie" niczego nie zmieni. Zaraz będą następne...
...
Tak, będą. Zgadzam się z Tobą, że sterylka suki-matki to rzecz prorytetowa, co do tego nie ma dwóch zdań. Myślmy lepiej co robić....
Ostatnio zmieniony poniedziałek 09 sty 2012, 14:37 przez bea100, łącznie zmieniany 2 razy.
bea100

Re: Wrocław-dwie szczeniurki OP czekają na decyzję Funduszu

Post autor: bea100 »

AniuW: ciekawa.swiata NADAL czeka na zalogowanie na forum :niewka: ...
bea100

Re: Wrocław-dwie szczeniurki OP czekają na decyzję Funduszu

Post autor: bea100 »

Napisała mi ciekawa.swiata poprzez mojego maila...

"Nadal nie mam aktywowanego konta...i czekam"
Ostatnio zmieniony poniedziałek 09 sty 2012, 14:32 przez bea100, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ