Budrys ze schroniska w Strzałkowie pod Wrześnią - w nowym domu!!

Awatar użytkownika
Eni
Posty: 778
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Budrys ze schroniska w Strzałkowie pod Wrześnią

Post autor: Eni »

gusia0106 pisze: piątek 09 kwie 2021, 08:52 No w każdym razie Budrys sobie leżał i ją obserwował z bardzo bliska. Bartek nagrywał film i po chwili takiej obserwacji Bydrys jednak się do niej poderwał ;) Łowy zakończyły się bezkrwawo :)
Jakoś ja bym jednak proponowała, jeśli nikt mu nie mówi, jak ma się zachować przy kocie, żeby do takich spotkań nie dopuszczać. Bo jak jeszcze nie gonił, to zacznie, a oduczanie tego psa gończego może nie być możliwe.

On ma na sumieniu kury, czyli potrafi zabić zwierzę uciekające i albo się go nie dopuszcza do kota, albo poprawnie socjalizuje.
Psa z morderczym instynktem w stosunku do kotów widać od razu, taki nie wycisza się przy kocie. Ale każdy pies, a tym bardziej pies gończy jest wyczulony na ruszające się obiekty i bez wskazówek, jak ma się zachować, zacznie gonić po wypatrywaniu lub gdy zobaczy uciekającego kota (a tu już krok, od "kill bite"). I nie tylko może być po kotku, ale pies będzie się nadawał tylko do domu bez kotów.
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Budrys ze schroniska w Strzałkowie pod Wrześnią

Post autor: Ania W »

Jakie rzęski :)

Jak się opcja webinarów sprawdza i przydaje to myślę, że koncepcja do pociągnięcia w ramach robienia rzeczy przyjemnych i pożytecznych.

Ja bym mu wagi już tak bardzo nie cisnęła - jest lepiej i to widać, a on przed zabiegami musi mieć lekki zapasik uważam. No i liczę, że jak odbuduje mięśnie to będzie to idealna waga. Z resztą moje suki pod 30 kg a postawne nie są....chyba go przymierzę kiedyś do nich ;)

Jeżeli chodzi o kota to faktycznie też bym nie naciągała struny. Też moim zdaniem z opisów rokuje dobrze, ale.... Co do tych kur-ja tam nie mam pewności czy on je ma na pewno na sumieniu (czy faktycznie zagryzł, czy gonił, czy po prostu był w złym miejscu w niewłaściwym towarzystwie ;) ). To jest wiadomość przekazywana przez kilka osób - jak było naprawdę, nie wiemy. Co nie zmienia fakty, że potencjał do takich zachowań może mieć.
Agnieszka7
Posty: 81
Rejestracja: poniedziałek 10 gru 2018, 18:57

Re: Budrys ze schroniska w Strzałkowie pod Wrześnią

Post autor: Agnieszka7 »

Hejka, jak tam Budrys? :)
annvici
Posty: 48
Rejestracja: czwartek 16 sie 2018, 16:46

Re: Budrys ze schroniska w Strzałkowie pod Wrześnią

Post autor: annvici »

Gusia pewnie niebawem opowie nam szczegółowo co u chłopaka słychać, ale... dzisiaj specjalnie dla Budrysa, 11 ogarów i 2 gończe polskie, ze swoimi ludźmi i instruktorami o wielkich sercach, wędrowało po ścieżkach w Zamostkach na warsztatach tropowych. Pogoda dopisała, atmosfera była świetna, wszyscy chętni do pracy i nauki. Organizacyjnie też udało się temat ogarnąć, harmonogram godzinowy pozwolił nam uniknąć tłoku. Cegiełki z dzisiejszego tropienia wzbogacają konto funduszu o 500 zł :happy3:
Wielkie dzięki Ania i Jurek za poprowadzenie szkolenia :szacun_1: "leśnym skrzatom" (których ani grad, ani deszcz nie zniechęcił) za rozlanie ścieżek :silacz: i wszystkim, którzy byli dzisiaj z nami i wsparli Budrysa :piwko: Skondensowana fotorelacja poniżej.
Załączniki
IMG_5794.jpg
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Budrys ze schroniska w Strzałkowie pod Wrześnią

Post autor: Ania W »

Bardzo miło spędzony czas! Dziękujemy chojnym darczyńcom!
Po weekendzie powinniśmy znać konkretną datę operacji - według wstępnego planu miałaby się odbyć po majówce.

Po rezonansie widać, że sama chrząstka w stawie jest dość mocno zniszczona, ale dobra informacja jest taka, że do ustawienia stawu łamana będzie "tylko" kość udowa. Mam nadzieję, że to daje szanse na szybszy powrót do zdrowia. Pomyślimy potem nad fizjoterapią i rehabilitacją. Ogólnie rokowania są optymistyczne.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13066
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Budrys ze schroniska w Strzałkowie pod Wrześnią

Post autor: kasiawro »

Nie no proszę o normalną foto relację, a nie jakiś mix gdzie ludziów nie poznaję, nie mówiąc o ogarach!!! Ludzie trzy znane ( AniaW, zarośnięty "dziad" i chyba Małgosia bo kaszkiet ma) reszta NN :zdziw_4:
Takie cudo fajnie, ale dla młodych ogaromaniaków, starzy nie widzą ;) :placzek: .
Brawo dla chętnych rozlewających, prowadzących, tych co płacili na szczytny cel i korzystali wraz z psami!!
annvici
Posty: 48
Rejestracja: czwartek 16 sie 2018, 16:46

Re: Budrys ze schroniska w Strzałkowie pod Wrześnią

Post autor: annvici »

kasiawro pisze: niedziela 25 kwie 2021, 20:25 Nie no proszę o normalną foto relację...
Nie chciałam zasypywać wątku zdjęciami... i pomyślałam sobie, że może zechciałabyś kiedyś do nas przyjechać i dołączyć do prowadzących warsztaty :marzyc_2: i wówczas otrzymałabyś pamiątkowy album foto z I edycji Tropienia dla Budrysa :tia: :D a teraz poważnie - wrzucać tutaj wszystkie fotki?
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: Budrys ze schroniska w Strzałkowie pod Wrześnią

Post autor: Wilga »

Wrzucać!
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13066
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Budrys ze schroniska w Strzałkowie pod Wrześnią

Post autor: kasiawro »

annvici pisze: niedziela 25 kwie 2021, 20:50 Nie chciałam zasypywać wątku zdjęciami... i pomyślałam sobie, że może zechciałabyś kiedyś do nas przyjechać i dołączyć do prowadzących warsztaty :marzyc_2: i wówczas otrzymałabyś pamiątkowy album foto z I edycji Tropienia dla Budrysa :tia: :D a teraz poważnie - wrzucać tutaj wszystkie fotki?
Pewnie kiedyś przyjadę, jak mnie stolica przenocuje ( my w czerwonej strefie :strach_4: ) :jezyk: . Rozlewanie będzie, ale czy ścieżek 8-) ?
Tak poważnie - dawać wszystkie :), zawsze warto reklamować takie czyny :silacz: :szacun_1: :brawo_1: !!!
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13066
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Budrys ze schroniska w Strzałkowie pod Wrześnią

Post autor: kasiawro »

Wilga pisze: niedziela 25 kwie 2021, 21:07Wrzucać!
Dzięki za wsparcie - super, że wiesz co czuję :piwko: !
ODPOWIEDZ