Konkurs Tropowców dla Ogarów i Gończych-Piotrków 21.08.11

Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Konkurs Tropowców dla Ogarów i Gończych-Piotrków 21.08.11

Post autor: weszynoska »

offując ciekawe ile będzie chętnych nie mysliwych na konkursie tropowców i posokowców w Zagórzu :mysl_1:

tam mysliwi z koła mają gratis...a nie mysliwi 200 :niewka:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Konkurs Tropowców dla Ogarów i Gończych-Piotrków 21.08.11

Post autor: Ania W »

weszynoska pisze: tam mysliwi z koła mają gratis...a nie mysliwi 200 :niewka:
Dobre - świetny pomysł na promocję kynologii łowieckiej znajdowanie nowych pasjonatów ;)
Na marginesie - tutaj VAT wyniósł 200% ;)
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: Konkurs Tropowców dla Ogarów i Gończych-Piotrków 21.08.11

Post autor: ZbyszekC »

W końcu czego się dziwicie. Jedziecie później usługowo na polowanie z psem, triumfatorem licznych konkursów i zdzieracie z biednych mysliwych ciężką kasę. Muszą ludziska wcześniej zacząć zbierać fundusze. :jezyk_3:
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Konkurs Tropowców dla Ogarów i Gończych-Piotrków 21.08.11

Post autor: Ania W »

No kto jedzie ten jedzie - ja tam żadnych usług nie mam w planach....i podejrzewam, że większość właścicieli psów jeżdżących na konkursy z podobnych pobudek co ja zarabiać na tym nie zamierza.
A i myśliwi wolą wśród znajomych sobie psów poszukać niż wśród mieszczuchów ;)
Awatar użytkownika
100lic
Posty: 70
Rejestracja: piątek 05 mar 2010, 11:36
Gadu-Gadu: 650131
Lokalizacja: Myśliwy/Łódź

Re: Konkurs Tropowców dla Ogarów i Gończych-Piotrków 21.08.11

Post autor: 100lic »

Ania W pisze:A VAT to 50%?
Bo opłaty dla niemyśliwych w tym przypadku są większe o 50%.
Nie Aniu, VAT to 23%
Nie rozumiem zarówno Twojej złośliwości jak i wypowiedzi Danuty o wpuszczaniu w maliny, sponsoringu itp.
Ale jak zwykle zapominam, że tutaj trzeba się tylko zgadzać.


A co do błędnego koła to zgłoście się do jakiejś komisji kynologicznej PZŁ w waszym okręgu i zaproponujcie gotowość do:
- pracy
- sponsoringu
- pomocy w załatwieniu sponsorów
- itp.
na pewno przyjmą Was z otwartymi rękami.
Przepraszam za złośliwość ale denerwuje mnie ciągłe marudzenie. Człowiek wyjaśnia jakieś regulacje odgórne ale i tak w łeb musi dostać.
Oj dziewczyny, dziewczyny... :psiako:
Tomasz Warszawa
Awatar użytkownika
100lic
Posty: 70
Rejestracja: piątek 05 mar 2010, 11:36
Gadu-Gadu: 650131
Lokalizacja: Myśliwy/Łódź

Re: Konkurs Tropowców dla Ogarów i Gończych-Piotrków 21.08.11

Post autor: 100lic »

ZbyszekC pisze:W końcu czego się dziwicie. Jedziecie później usługowo na polowanie z psem, triumfatorem licznych konkursów i zdzieracie z biednych mysliwych ciężką kasę. Muszą ludziska wcześniej zacząć zbierać fundusze. :jezyk_3:

Wypowiedź na poziomie Bobo Bobo więc chyba komentarz zbędny.
Tomasz Warszawa
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Konkurs Tropowców dla Ogarów i Gończych-Piotrków 21.08.11

Post autor: Ania W »

100lic pisze:
Nie Aniu, VAT to 23%
Nie rozumiem zarówno Twojej złośliwości jak i wypowiedzi Danuty o wpuszczaniu w maliny, sponsoringu itp.
W przypadku moich wypowiedzi zupełnie niepotrzebnie doszukujesz się złośliwości. Nazwijmy to raczej ironią.
Bo jak się przyjrzysz dokładniej to w przypadku płacenia przez jednych 100 a przez drugich 150 lub przez jednych 0 a przez drugich 200zł wytłumaczenie tego 23% VATem może być niewystarczające lub mało przekonywujące.
Mnie w każdym razie nie przekonuje a wcale nie oczekuję równych stawek dla wszystkich tylko rozsądnych.
100lic pisze:Ale jak zwykle zapominam, że tutaj trzeba się tylko zgadzać.
Tutaj to znaczy gdzie?
I też nie wiem czy mam to traktować jako złośliwość czy dramatyzm ;)
100lic pisze:A co do błędnego koła to zgłoście się do jakiejś komisji kynologicznej PZŁ w waszym okręgu i zaproponujcie gotowość do:
- pracy
- sponsoringu
- pomocy w załatwieniu sponsorów
- itp.
na pewno przyjmą Was z otwartymi rękami.
A tu się mógłbyś się zdziwić. ;) Tzn odnośnie otwartych rąk...no może gdybym faktycznie zaoferowała jakieś tysiące ....;) Tylko, gdyby mnie stać było na sponsoring to 150 czy 200 zł nie biłoby mnie po oczach.
Swoją drogą deklarowałam nie raz pomoc w organizowaniu szkoleń w Suchodole i m.in, oczyszczaniu tamtejszej zagrody z jeżyn, co za pewne jest praca mało przyjemną i wdzięczną. Raz zwrócono się do mnie z prośbą o pomoc ale nie wyszło, bo akurat byłam na wyjeździe (do miasta Łódź na wystawę ;) ) ale podtrzymuję - i bynajmniej nie z powodu, że oczekuję jakiejś zniżki.

100lic pisze:Przepraszam za złośliwość ale denerwuje mnie ciągłe marudzenie. Człowiek wyjaśnia jakieś regulacje odgórne ale i tak w łeb musi dostać.
Oj dziewczyny, dziewczyny... :psiako:
To nie człowiek dostaje w łeb, bo do człowieka nikt nie ma pretensji.
Ja mam tylko poczucie, że to nie jest jedna zasada w skali kraju i właśnie ta nieprzewidywalność i brak jasnych regulacji dla całego kraju mnie denerwuje.
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: Konkurs Tropowców dla Ogarów i Gończych-Piotrków 21.08.11

Post autor: ZbyszekC »

Ania. Kto cie tam wie do czego chcesz wykorzystać biedną Łozę. To po pierwsze. A po drugie-większość myśliwych nie może szukać psów wsród znajomych. Znajomi przeważnie też myśliwi i jako tacy psami się nie zajmują. No chyba,że jorkiem żony.

100lic, ja tylko nie rozumiem jednego. I oczywiście nie oczekuję z twojej strony wytłumaczenia bo wiem, że na to nie masz wpływu. A pewnie gdybyś miał to nie miałbym prawa do posiadania ogara.
Jestem członkiem organizacji zwanej w skócie ZKwP, będącej członkiem organizacji zwanej w skrócie FCI. Chcę się ubiegać o tytuł nadawany przez tą organizację (interchampionat). Tytuł, o który przynajmiej teoretycznie mój pies ma prawo się ubiegać, muszę poddać się regułom i zapłacić daninę organizacji zwanej w skrócie PZŁ. Organizacji o której powiedzeć, że jest mi obojętna to byłoby lekkie przegięcie. Mój stosunek do niej jest taki, że żeby tylko nie płacić na utrzymanie strzelnicy zrezygnowałem z udziału w klubówce. :D
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Asia_i_Bora
Posty: 261
Rejestracja: piątek 20 lut 2009, 16:04

Re: Konkurs Tropowców dla Ogarów i Gończych-Piotrków 21.08.11

Post autor: Asia_i_Bora »

Możesz zrobić Międzynarodowego Championa wystawowego i olać tak nielubiany PZŁ, a tytulik mieć w kieszeni.
Cytat ze strony ZKwP:
'Zarząd Główny informuje, że decyzją Komitetu Generalnego FCI od dnia 1 stycznia 2009 roku dla psów ras poddawanych próbom pracy (zgodnie z Nomenklaturą Ras FCI) został wprowadzony nowy tytuł - Międzynarodowy Champion Wystawowy - C.I.E.
Dla otrzymania tytułu Międzynarodowego Championa Wystawowego (C.I.E.) pies spełnić musi następujące warunki:
a) uzyskać 4 (cztery) wnioski CACiB w trzech krajach od trzech różnych sędziów; liczba konkurentów nie ma znaczenia
b) pomiędzy pierwszym a ostatnim wnioskiem CACiB musi upłynąć przynajmniej jeden rok i jeden dzień, na przykład od 1 stycznia 2009 do 1 stycznia 2010. '

A jeśli zależy Ci koniecznie na tym Międzynarodowym Championie Piękności to musisz zapłacić PZŁ. Dla mnie piękno psa użytkowego, jakim jest ogar polski, to eksterier i właśnie użytkowość. Ale może jakaś dziwna jestem :zdziw_4:
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: Konkurs Tropowców dla Ogarów i Gończych-Piotrków 21.08.11

Post autor: ZbyszekC »

Nie mam nic przeciw sprawdzaniu użytkowości. Ale czy nie mogłoby to się odbywać pod patronatem i w ośrodkach ZKwP? :mysl_1:
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
ODPOWIEDZ