Przywracamy Ogara Polskiego polowaniom - z przekonaniem

Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przywracamy Ogara Polskiego polowaniom - z przekonaniem

Post autor: Józef »

[quote="rafkow")to każdy kolejny argument niczego tutaj nie zmieni.[/quote]

No właśnie! Bo celem tego wątku jest wyłącznie zrobić listę Ogarów co polują w lesie regularnie lub zaczynają polować i pomóc tym co chcą zacząć polować (albo chociaż spróbować). Nic więcej :) Masz rację, nie trzepmy piany. :)
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Awatar użytkownika
rafkow
Posty: 797
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 10:35
Gadu-Gadu: 34201
Lokalizacja: My som stela
Kontakt:

Re: Przywracamy Ogara Polskiego polowaniom - z przekonaniem

Post autor: rafkow »

:zgoda: :piwko:
Pozdrawiamy !!!
Maczkowy blog
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Przywracamy Ogara Polskiego polowaniom - z przekonaniem

Post autor: Ania W »

Józef pisze:Drumla. Znacie jej przydomek?
Jest już u mnie na liście - Rącza Ogarusy
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przywracamy Ogara Polskiego polowaniom - z przekonaniem

Post autor: Józef »

rafkow pisze::piwko:
Nie obiecuj abstynencie, zobaczymy w Opolu.... Dzisiaj poznałem sekret doskonałej Imbirówki :)

Tak poważnie - lista jest już konkretna dzięki Ani W i Magdzie, czekamy na kolejne dane.
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przywracamy Ogara Polskiego polowaniom - z przekonaniem

Post autor: Józef »

Ania W pisze:Jest już u mnie na liście - Rącza Ogarusy
Aaaaa...... Kolejna "Jaśmin vel Szalej" :) Dużo jest takich przypadków zmian imienia?
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Awatar użytkownika
Żaneta
Posty: 229
Rejestracja: piątek 14 lis 2008, 11:40
Gadu-Gadu: 6116854
Lokalizacja: Maciejowa/Ciężkowice

Re: Przywracamy Ogara Polskiego polowaniom - z przekonaniem

Post autor: Żaneta »

Jaga Ogarusy
Grajek Ogarusy
Przy domu psy szczekają , w kniei zaś grają.
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przywracamy Ogara Polskiego polowaniom - z przekonaniem

Post autor: dorob62 »

Józef
A zajrzałeś na link który na początku tematu podesłałam?? tam jest lista Ogarów polujących z danymi właścicieli....
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Przywracamy Ogara Polskiego polowaniom - z przekonaniem

Post autor: Ania W »

Józef poszukaj w miotach i sprawdź, bo wpisałeś masę ogarów z listy na stronie hodowli Ogarusy stawiając zamiast przydomka znaki zapytania a sadzę, że mają one właśnie ten przydomek (można tylko zweryfikować).
Ja bym jeszcze dopisała obok psów tych psów, które są własnością osób polujących "w rękach myśliwego".
I dla uściślenia - jakie są kryteria tej listy?
Czy chodzi wszystkie polujące obecnie ogary? O te , które w ogóle kiedykolwiek polowały- także nieżyjące?O te , które mają zamiar polować? O psy w rękach myśliwych?
Trochę się pogubiłam...
No i na tej liście na stronie Ogarusów są zarówno psy bardzo stare psy (nie wiem, czy wszystkie żyją - miot A z Rogoźnickich Lasów to rok 1992, miot B Ogarusy 1993, D Ogarusy 1995) jak i takie, które mają zaledwie kilka naście lub kilka miesięcy (miot T i U Ogarusy)
Proponowałabym więc usystematyzowanie tej listy bo robi się niezłe zamieszanie.

Mantra Gajus Tropus - wiem, że w rękach myśliwego.
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przywracamy Ogara Polskiego polowaniom - z przekonaniem

Post autor: Józef »

Ano właśnie Aniu W. Dlatego się zawahałem jak Dorob mi przysłała ten link..... Jednak mam więcej zaufania do danych otrzymanych od osób bezpośrednio. Dłużej to trwa, ale jest solidniejsze.

Kryterium listy jest proste: psy żyjące, polujące. I te co zaczynają. Osobiście liczę że liczba nowych właścicieli "niemyśliwych" co spróbują będzie rosła.

I oczywiście nie należy tego traktować jak krytyki Ogarów niepolujących - to tak już piszę na wyrost :). Święta idą! Nawet Zielone zdjęło mi bana ;)

Bo taka noc jest ino raz na rok. :happy3:

No to wracamy do metody budowania listy - nie wiemy na pewno, nie wpisujemy. Przed nami całe życie, nie ma co się śpieszyć :mysl_1:
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Przywracamy Ogara Polskiego polowaniom - z przekonaniem

Post autor: Ania W »

Józef, moim zdaniem zanim dorzuciłeś psy z listy umieszczonej na stronie Ogarusów wystarczyło tylko sprawdzić roczniki i przynajmniej to czy jest szansa, że żyją ;)
Zanim umieścisz psy na liście warto po prostu zweryfikować pewne informacje, które są ogólnie dostępne.
A czekając na dane otrzymane bezpośrednio od osób polujących może się skończyć na tym, że lista zamknie się w 15 ogarach, bo wielu myśliwych po prostu nie jest zainteresowanych "reklamowaniem" swoich psów.

W rękach myśliwego jest też Ochotna Samograj.
O ile się nie mylę p. Markewicz też zostawiła sobie sukę po Sułtanie (hod. Hamry) i sądzę że z nią poluje...
Tylko to co piszę nie jest "na pewno".
ODPOWIEDZ