Przywracamy Ogara Polskiego polowaniom - z przekonaniem

Awatar użytkownika
MartaK
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 23:23
Gadu-Gadu: 2322991
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przywracamy Ogara Polskiego polowaniom - z przekonaniem

Post autor: MartaK »

Józef pisze:Mój uśmiech budzi pies z dyplomem co nie poluje.
jest coś złego w chodzeniu na konkursy w formie "rozrywki"? bo ja zamierzam chodzić z moim psem na konkursy, ale polować nie będziemy - i jak zdobędzie dyplom - to będziesz się z nas śmiać?
Awatar użytkownika
Paula
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 1600
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 21:24
Gadu-Gadu: 3818816
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przywracamy Ogara Polskiego polowaniom - z przekonaniem

Post autor: Paula »

Ania W pisze:Arteja
z Bobrownickiej Posesji?
Pozdrawiamy,
Paula & Świtun
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przywracamy Ogara Polskiego polowaniom - z przekonaniem

Post autor: Józef »

Aktynowiec pisze:
Józef pisze:Mój uśmiech budzi pies z dyplomem co nie poluje.
jest coś złego w chodzeniu na konkursy w formie "rozrywki"? bo ja zamierzam chodzić z moim psem na konkursy, ale polować nie będziemy - i jak zdobędzie dyplom - to będziesz się z nas śmiać?
Nie ma nic złego. Tak samo jak nie ma nic złego w psie co był na polowaniu pierwszy raz , zachował się tak jak powinien. Odpowiedziałem złośliwością na złośliwość. Po prostu szukamy tego sposobu myślenia tutaj jak wyżej. Złego nie ma nic. Co więcej, na pewno na jakimś konkursie się spotkamy i sobie łapkę podamy :). Tyle że my zabawę w konkursy zaczniemy po kilku polowaniach. To kwestia indywidualna i metody. :zgoda:
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Awatar użytkownika
MartaK
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 23:23
Gadu-Gadu: 2322991
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przywracamy Ogara Polskiego polowaniom - z przekonaniem

Post autor: MartaK »

ok, to przepraszam :)
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przywracamy Ogara Polskiego polowaniom - z przekonaniem

Post autor: Józef »

Aktynowiec pisze:ok, to przepraszam :)
Spoko. Jestem z normalnych. I do zobaczenia na konkursie. :piwko:
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Przywracamy Ogara Polskiego polowaniom - z przekonaniem

Post autor: hania »

A mnie cieszy na konkursach pies, który nie poluje a mimo to właściciele postanowili sprawdzić jego użytkowość. Zawsze to kolejny sprawdzony ogar. Polowac nie każdy chce i nie każdy może. I dobrze, ze sa konkursy gdzie niemysliwi mogą sprawdzić cechy swojego psa.
Awatar użytkownika
MagdaM
Posty: 73
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 18:21

Re: Przywracamy Ogara Polskiego polowaniom - z przekonaniem

Post autor: MagdaM »

do listy regularnie polujących ogarów dodać jeszcze można Idola Marcelowe Ogary,Egera z Galicyjskiej Sfory,Romę ze Złotego Rogu i Motyla z Gorczańskiej Sfory , sporo ogarów też poluje poza granicami naszego kraju
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przywracamy Ogara Polskiego polowaniom - z przekonaniem

Post autor: Józef »

hania pisze:A mnie cieszy na konkursach pies, który nie poluje a mimo to właściciele postanowili sprawdzić jego użytkowość. Zawsze to kolejny sprawdzony ogar. Polowac nie każdy chce i nie każdy może. I dobrze, ze są konkursy gdzie niemyśliwi mogą sprawdzić cechy swojego psa.
Oczywiście się zgadzam Haniu. Ale warto też poinformować właścicieli psów, że nie muszą być myśliwymi żeby pies mógł polować i się sprawdzić "w lesie". Uwierz mi, wiele osób o tym nie wie. Szczególnie z nowych właścicieli.
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Awatar użytkownika
rafkow
Posty: 797
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 10:35
Gadu-Gadu: 34201
Lokalizacja: My som stela
Kontakt:

Re: Przywracamy Ogara Polskiego polowaniom - z przekonaniem

Post autor: rafkow »

Józef pisze:Mój uśmiech budzi pies z dyplomem co nie poluje.
A u mnie, każdy Ogar budzi uśmiech na mej twarzy.
Ten z dyplomem i ten bez. Ten polujący i ten tylko przytulający się na kanapie ;)
Taki dyplom, jest dla mnie potwierdzeniem, że pies ma predyspozycje ku wykorzystaniu w myślistwie i jego zdolności zostały w jakimś stopniu zweryfikowane. I może nie ten konkretny pies będzie polował, ale już jego potomstwo tak. I wtedy wolałbym mieć psa po rodzicach, których zdolności zostały w ten sposób potwierdzone.
Józef pisze:Na dzisiaj masz chłopie psy z dyplomami co nie polują, psy bez dyplomów co polują, psy co zaczynają w konkursach ale nie będą polować, psy co zaczynają na polowaniach ale nie będą na konkursach, psy co zaczynają na polowaniach ale na konkursach będą, psy co zaczynają na konkursach ale będą na polowaniach itd
Przebrnąłem :wow_3: :D
Ale są jeszcze psy, które nie zaczęły i nigdy nie zaczną polować i uważam że są równie wartościowe jak te, co dziki w lasach rwą na strzępy ;)
Józef pisze:I szukamy chętnych żeby zaczęli. Nie szukamy tu Króla polowania tylko właścicieli co postrzegają Ogara w sposób "praktycznie użytkowy".
To ja się staram go postrzegać dużo szerzej. Aż takim ogarzym ortodoksem, niestety nie jestem :fiufiu:
Pozdrawiamy !!!
Maczkowy blog
Awatar użytkownika
rafkow
Posty: 797
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 10:35
Gadu-Gadu: 34201
Lokalizacja: My som stela
Kontakt:

Re: Przywracamy Ogara Polskiego polowaniom - z przekonaniem

Post autor: rafkow »

Józef pisze:Odpowiedziałem złośliwością na złośliwość.
To nie była złośliwość, tylko moje postrzeganie tytułu psa polującego.
Pozdrawiamy !!!
Maczkowy blog
ODPOWIEDZ