Nie ma psa, jest imię :)

Awatar użytkownika
Rudolf
Posty: 375
Rejestracja: niedziela 02 lis 2008, 11:39
Gadu-Gadu: 2095935
Lokalizacja: Poznań/ Kalisz
Kontakt:

Re: Nie ma psa, jest imię :)

Post autor: Rudolf »

Leszek pisze: Jak wracamy ze spaceru to komenda stój i zostań i czeka Amon spokojnie aż wszystkieb łapy będą wytarte. Nie jest szczęśliwy ale czeka. :psiako:
Rudolf ma komendę - wycieramy łapki: z przodu - wtedy następuje odpowiednie ustawienie pozwalające na wytarcie 1 łapki, z tyłu - ustawienie dla drugiej łapki, drugą z przodu, drugą z tyłu :)
Leszek pisze:Oczywiście uwielbia kanapy, ale dla niego generalnie to mebel zakazany. :nunu:
Moje ogarzysko też kanapy uwielbia... ale jak wie, że nie wolno to wchodzi na nie tylko jak nikt nie widzi ;) a później jest tak, jak napisał Leszek:
Leszek pisze: przeważnie jak nas słyszy (ma tutaj własny ranking domowników) zeskakuje i udaje "głupiego i niewiniątko". :aniol: Oczywiście dostaje reprymendę.
Teraz właśnie mam kota mojego brata na wakacyjnym przechowaniu... Rudolf z domu nie chce wychodzić - jest cieniem kota :)

A tak w ogóle, to ogary są po prostu fajne :) najfajniejsze :)
Marta & Rudolf

Obrazek
Awatar użytkownika
irie
Posty: 3550
Rejestracja: środa 14 paź 2009, 23:04
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Nie ma psa, jest imię :)

Post autor: irie »

U nas jest wycieranie lapek do takiej mantry: jedna lapka... druga lapka... trzecia lapka... czwarta lapka... Mozesz isc. A teraz ty: jedna lapka... itd. Nastawiaja lapy po kolei, zaakceptowaly rytual :)
Z lozkami i kanapami - ogolnie im nie wolno, ale okresowo trafia sie tak, ze ktoregos razu miekne i pozwalam. Wtedy zaczynaja pchac sie przy kazdej okazji. Jakis czas to trwa, po czym stwierdzamy ze dosc panoszenia sie psow na naszych legowiskach i wraca zakaz. Probuja jeszcze, oczywiscie, ale wiedza ze jak nie to nie. Po kilku dniach przestaja sie pakowac gdzie ich nie chca. Choc np. Minuta to ogolnie ma w zwyczaju klasc pychola na kanape tak, ze nie da sie go przesunac i gapi sie na nas tymi swoimi oczkami... Ona nie bardzo akceptuje zakaz ;) no ale go respektuje, sama sie do nas nie wpakuje. Za to Bas czasem nas sprawdza metoda 'a nuz sie uda' - wskakuje na szybko i ofukniety, jeszcze szybciej zeskakuje. A jak psy sa same, to albo-albo. Albo nie maja dostepu do kanap / lozek, albo z nich korzystaja :D
Ogolnie to madre psy i wszystko sie z nimi da zalatawic, choc pewnie roznymi metodami trzeba docierac do roznych egzemplarzy. Ale chyba konsekwencja jest najprostsza droga do sukcesu. Choc nie najlatwiejsza :fiufiu:
Obrazek
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Nie ma psa, jest imię :)

Post autor: Aszemi »

irie pisze:A jak psy sa same, to albo-albo. Albo nie maja dostepu do kanap / lozek, albo z nich korzystaja :D
hihi to u nas tak samo- jednak dotyczy to tylko kanapy ogródkowej bo w domu sa zamykane ;)
irie pisze:ogolnie im nie wolno, ale okresowo trafia sie tak, ze ktoregos razu miekne i pozwalam
i tu też widzę podobieństwo tzn czasem lubię jak sie któraś koło mnie położy na kanapie ale wystarczy że wejdzie mąż jak Szajka dostaje speeda i żadna siła jej na kanapie nie zatrzyma :D a Salwie trzeba powiedzieć co by królewna zeszła :twisted:
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nie ma psa, jest imię :)

Post autor: zybalowie »

irie pisze: Ogolnie to madre psy i wszystko sie z nimi da zalatawic, choc pewnie roznymi metodami trzeba docierac do roznych egzemplarzy. Ale chyba konsekwencja jest najprostsza droga do sukcesu. Choc nie najlatwiejsza :fiufiu:
Dla mnie tak :) z powiedzeniem psu "nie" nie mam problemu, nawet jak patrzy "taaaak". Wtedy jest gadanie do siebie: nie ma mowy, idź w cholerę, nie weźmiesz mnie na to smutne spojrzenie, nie szukaj frajera, nie koleżanko...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
irie
Posty: 3550
Rejestracja: środa 14 paź 2009, 23:04
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Nie ma psa, jest imię :)

Post autor: irie »

To sie zgadza, jak ja czegos nie chce, to nie ma bata. Ale nieraz jest tak, jak pisze Aszemi - czasem lubie jak sie ktores przy mnie polozy na kanapie. Odmowic sobie tej przyjemnosci w imie konsekwencji bywa baardzo trudne. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nie ma psa, jest imię :)

Post autor: zybalowie »

A więc stało się - wybrałam swojego psiaka :)

Wybór padł na Czarliego, który zauroczył mnie od razu... a potem obgryzałam paznokcie, zastanawiając się, czy może na pewno... Przeglądałam zdjęcia i biłam się z myślami -ten? A może tamten? A ten trzeci też jest cudowny... A może lepiej...
Ale ostatecznie wróciłam do swojego pierwszego typu - jak dla mnie wspaniały kawał chłopa :mrgreen: Ach, te łapy...

Czarli z Liliowych Łąk:
Obrazek

W sobotę Czarli (vel Mozart) trafi pod mój dach. Logistykę mam już przemyślaną, a dzisiaj do domu trafiło 30 kg Royala BabyDog ;)
W drodze jest legowisko, miski i smycz z obrożą, a zaraz wybiorę się po gryzaki i przysmaki.

Będę miała psa!
Ostatnio zmieniony czwartek 26 sie 2010, 21:44 przez zybalowie, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Danuta
Posty: 2304
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 14:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Dębica

Re: Nie ma psa, jest imię :)

Post autor: Danuta »

zybalowie pisze:Będę miała psa!
Jak to fantastycznie brzmi :happy3:
Aż czuję to radosne podniecenie :marzyc_2: :mrgreen:

Gratuluję wyboru pięknego psiaka i super sprawnej logistyki! :brawo_1:
Danuta i Lokis

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Nie ma psa, jest imię :)

Post autor: Aszemi »

zybalowie pisze:W sobotę Czarli (vel Mozart) trafi pod mój dach. Logistykę mam już przemyślaną, a dzisiaj do domu trafiło 30 kg Royala BabyDog ;)
W drodze jest legowisko, miski i smycz z obrożą, a zaraz wybiorę się po gryzaki i przysmaki.

Będę miała psa!
a Czarli obrotną panią :silacz:
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Nie ma psa, jest imię :)

Post autor: wszoleczek »

zybalowie pisze: Będę miała psa!
:brawo_1:
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
irie
Posty: 3550
Rejestracja: środa 14 paź 2009, 23:04
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Nie ma psa, jest imię :)

Post autor: irie »

zybalowie pisze:Będę miała psa!
Cieplo sie robi na sercu, gdy dociera sie do tego miejsca Waszej juz wspolnej historii. :marzyc:
Obrazek
ODPOWIEDZ