Entropia - dyskusja

monik

Re: Entropia to nie wszystko.. jakie wady może miec Ogar????

Post autor: monik »

dorob62 pisze:
Dżozef Fun Club contra reshta
To nie o to chodzi żeby było contra...... Chodzi o to by mówić a nie zamiatać pod dywan.
nikt tutaj niczego nie zamiata pod dywan:
- po pierwsze dywany wyszły z mody i większość ma panele lub kafle, więc zamieść nic się nie da :twisted:
- po drugie wszyscy, a przynajmniej większość napisała już swoje zdanie w tym temacie, toteż nie ma sensu ciągle w kółko na ten sam temat pisać, bo to już się robi nudne
- po trzecie odpowiadając Doroto na jedno z Twoich pytań:
Główny wzorzec ogara polskiego, to polski wzorzec i wszelkie tłumaczenia, to tłumaczenia polskiego wzorca, a to o co Ty pytasz w żadnym wzorcu tego nie ma (przynajmniej ja się tego nie doszukałam..). Jest natomiast o tym w Regulaminie Wystaw Psów Rasowych..

To ja mam pytanie do wszystkich (nie trzymając niczyjej strony - to moje własne pytanie):

skoro nie ma o czymś mowy we wzorcu (np. o entropii i zabiegach), a jest o tym mowa w regulaminie, to co ma pierwszeństwo w ocenie rasy, regulamin czy wzorzec?
- ps. a entropia była, jest i będzie i występuje w każdej rasie, u jednych rzadziej, a u innych częściej)

do przeniesienia
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Entropia to nie wszystko.. jakie wady może miec Ogar????

Post autor: hania »

GabiArt pisze: Żal mi Józefa. Zwyczajnie żal. Bo nie wiem za co tak go poniewieracie? Zacięłam się, przebrnęłam przez mnóstwo również jego wypowiedzi, także na „zielonym” i nie wiem… :niewka:
Że pisze uparcie o tym, co ważne? Że to jest przynudzanie? :mysl_1: Zależy od opcji.
A może coś przeoczyłam?
Ja jakoś nie zauwazyłam żeby ktoś Józefem poniewierał.
A bardzo nie lubię jak ktoś wymaga od innych czegoś do czego sam się nie stosuje.

do przeniesienia
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Entropia to nie wszystko.. jakie wady może miec Ogar????

Post autor: hania »

dorob62 pisze:
Dżozef Fun Club contra reshta
To nie o to chodzi żeby było contra...... Chodzi o to by mówić a nie zamiatać pod dywan.
Ja bardzo prosze o wyjaśnienie skąd przekonanie, ze wcześniej się nie mówiło? I, że Józef nagle nas wszystkich oświecił?
Jest po wystawie (też się wiele wydarzyło) może pora otworyzć oczy a nie mieć szeroko zamknięte:)
Tzn?? Na której wystawie wiele sie wydarzyło?

do przeniesienia
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Entropia to nie wszystko.. jakie wady może miec Ogar????

Post autor: Józef »

hania pisze:wymaga od innych czegoś do czego sam się nie stosuje.
A jest gdzieś w jakiejś hodowli ta suczka po zdrowych dziadkach i rodzicach? Bo ja nie mam czasu ani kasy na takie wpadki jak zaliczyła KasiaR. Czy to też była głupia wypowiedź? Pozdrawiam wszystkich, jak kogoś uraziłem "głupimi wypowiedziami" przepraszam. Ważne że rośnie liczba ludzi co nie dadzą się nabić w butelkę i kupią świadomie. Będą wiedzieli o co pytać itd.

do przeniesienia
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Awatar użytkownika
KasiaR
Posty: 355
Rejestracja: niedziela 31 maja 2009, 21:23

Re: Entropia to nie wszystko.. jakie wady może miec Ogar????

Post autor: KasiaR »

Józef pisze:
hania pisze:wymaga od innych czegoś do czego sam się nie stosuje.
Ważne że rośnie liczba ludzi co nie dadzą się nabić w butelkę i kupią świadomie. Będą wiedzieli o co pytać itd.
I co z tego, że pytałam, jeszcze dużo wcześniej przed odbiorem pieska, i w dzień odbioru, zapewniano mnie, że oczka są OK,
trzeba by chyba jechać pod odbiór psa z wetem specem od entropii
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Entropia to nie wszystko.. jakie wady może miec Ogar????

Post autor: weszynoska »

KasiaR
Czy Twojemu pieskowi powieki wwijają się do środka oka powodując łzawienie czy powieki są normalne widać rzęski, a mimo to oczka są mokre??

jesli powieki wwijają się to nie stało to się z dnia na dzień...około 5-6 tygodnia tak sie powieka podwija i widac ją musiało być w momencie przeglądu...

Potwierdałas entropium u weta czy tylko Ci się tak wydaje , że ma bo płacze....

Wystarczy po prostu delikatnie odciągnąć dolną powiekę w dół, tak jak byś go chciała głasnąć jednym palcem, jesli powieka się odchyli i zobaczysz spojówki to ok, a jesli powieka.."wyjdzie z oka" to jest entropium...
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
KasiaR
Posty: 355
Rejestracja: niedziela 31 maja 2009, 21:23

Re: Entropia to nie wszystko.. jakie wady może miec Ogar????

Post autor: KasiaR »

Moniko nie widziałam tego wpisu, przed chwilą Beata skontaktowała się ze mną telefonicznie, będzie ze mną w kontakcie, koszty ewentualnego zabiegu pokryje
Węszynosko trudno mi ocenić Twoim sposobem, nie chcę pisać bzdur, dzisiaj Ułan jakby mniej łzawił, szaleje, jest radosny, nie zauważyłam też aby tarł oczka łapami, wiem tonący się brzytwy trzyma , ale mam nadzieję.....

do przeniesienia
monik

Re: Entropia to nie wszystko.. jakie wady może miec Ogar????

Post autor: monik »

KasiaR pisze:Moniko nie widziałam tego wpisu, przed chwilą Beata skontaktowała się ze mną telefonicznie, będzie ze mną w kontakcie, koszty ewentualnego zabiegu pokryje
Węszynosko trudno mi ocenić Twoim sposobem, nie chcę pisać bzdur, dzisiaj Ułan jakby mniej łzawił, szaleje, jest radosny, nie zauważyłam też aby tarł oczka łapami, wiem tonący się brzytwy trzyma , ale mam nadzieję.....
To super, że rozmawiałyście :)
No i życzę, żeby wszystko dobrze się ułożyło :)

do przeniesienia
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Entropia to nie wszystko.. jakie wady może miec Ogar????

Post autor: hania »

dor pisze:
monik pisze: ale mamy za to już: Dżozef Fun Club contra reshta :mrgreen:
fun to raczej nie jest, ja w entropii nie widzę nic zabawnego...
Chyba nikt nie widzi. I nie znam nikogo kto chciałby mieć psy z entropią - nawet jeśli miałyby być najpiękniejsze na świecie itp.
Ale to trzeba coś robić - i wielu hodowców to robi od lat. Tylko tego jakoś nikt nie dostrzega - bo nie wypisują o tym na forum. Poza tym sami realizują swoje pomysły - a nie wymagają tego od innych. Coś robią. A inni nic nie robią, wolą pisać o ich porażkach.

do przeniesienia
Awatar użytkownika
dor
Posty: 463
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 21:17

Re: Entropia to nie wszystko.. jakie wady może miec Ogar????

Post autor: dor »

hania pisze:Ale to trzeba coś robić - i wielu hodowców to robi od lat. Tylko tego jakoś nikt nie dostrzega - bo nie wypisują o tym na forum.
I to błąd - powinni o tym pisać, "ku pokrzepieniu serc". A porażek też nie wolno przemilczać - ku przestrodze.

do przeniesienia
ODPOWIEDZ