MWPR, Rzeszów, 15-16 lutego 2014 r. – CACIB

Moderator: BACHMATsforanemroda

Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: MWPR, Rzeszów, 15-16 lutego 2014 r. – CACIB

Post autor: Ania W »

Ewka pisze:Tylko nie stare! :zly1: :obraza_1:
;)
A wolisz być sama ciotka? ;) Nie martw się ani na jedno ani na drugie ...ani na obydwa razem nie wyglądasz ;)
Teraz jak ktoś dociekliwy to od razu stara ciotka :jezyk_3:
Musimy nauczyć się z tym żyć. :D
Mojej suce należał się Championat Młodzieżowy ....cholerka, że też nie wszyscy sędziowie o tym wiedzieli :tia:
Awatar użytkownika
musia
Posty: 731
Rejestracja: sobota 14 lut 2009, 08:32
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: MWPR, Rzeszów, 15-16 lutego 2014 r. – CACIB

Post autor: musia »

Ania W pisze:A gdzie jest w regulaminie napisane, że I miejsce i złoto = CWC ?
Pytanie czy wzięcie takiego psa do porównania było błędem sędziego czy brak CWC ;)

Tak przy okazji wg nowego , obowiązującego regulaminu:
"Tytuł Najlepszy Dorosły Pies, Najlepsza Dorosła Suka mogą otrzymać, w każdej rasie, psy i suki
z ocenami doskonałymi, I-szymi lokatami i wnioskiem CWC z klasy pośredniej, otwartej, użytkowej
i championów, konkurując ze sobą w tzw. porównaniu.
"Zagraj ma ton niemal basowy.Śpiewak trochę wyższy i spełnia rolę barytonu. Lutnia ma piękny matowy głos, a Nutka najcieniej i najwyżej ciągnie. Wszystkie tworzą chór.
To jest myśliwski śpiew, w którym dźwięczy cała psia radość życia "
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: MWPR, Rzeszów, 15-16 lutego 2014 r. – CACIB

Post autor: Iza i Sławek »

ocena doskonała i lokata I nie musi oznaczać przyznanie CWC
Ale jeżeli pies który w swojej klasie nie dostał CWC a wygrał porównanie z psami,które to CWC otrzymały.... :wow_3:
Ale, dla rozweselenia, przypomnę wystawę, gdzie Zw. Mł - Fraszka, była porównywana z NSwR Luśnią (CWC, CACIB) o Zw. Rasy .....i sędzia nie przyznał Zw.Rasy, bo nie mógł się zdecydować :D :D :D
Wszystko się może zdarzyć....
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: MWPR, Rzeszów, 15-16 lutego 2014 r. – CACIB

Post autor: qzia »

Pies bez CWC może biegać w porównaniu i ja nie raz w takim porównaniu brałam udział. Jakiś to ma cel i sens choć nie wiem jaki. Ustawianie suk z ocenami bdb na lokatach też widać jakiś sens miało. Ciekawe czy dostały medale? A co starych ciotek to :mysl_1: prawda w oczy kole i niestety ja tez się już tak czuję. :placzek: :niewka: :niewka: Ale i tak uważam, że zabawa była przednia. Szkoda mi tylko nerwów Kuby, bo dwoił się i troił. Wymagają od dzieci punktualności :dawaj: :dawaj: ale w planie sędziowania nikt nie poda na którą jest MP. :niewka: :niewka: Jak tu rodzice mają zaplanować wystawianie swoich psów. :niewka: Wkurza mnie to coraz bardziej, bo od początku roku jeszcze na żadnej wystawie nie zaczął się MP o czasie. :zly3: :zly3: Człowiek lata jak ten debil i nie wie czy na ring z psem czy na MP. :zly3:
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: MWPR, Rzeszów, 15-16 lutego 2014 r. – CACIB

Post autor: Ania W »

No może biegać...nikt mu nóg nie spęta ;) Wydaje mi się, że nawet w świetle starego regulaminu sensu to nie miało żadnego i jak dostawałam doskonała + złoto bez CWC, to nie wchodziłam do porównania. Dla mnie to logiczne. No chyba, że nikt nie miałby CWC ;) A teraz i tak do porównania o tytuły Najlepszy Dorosły Pies i Suka wchodzą tylko te co CWC mają.
Dlaczego ustawianie suk z bdb na lokatach miałby być bez sensu skoro to ocena hodowlana, a na dodatek oznaczająca, że pies/suka w niewielkim stopniu odbiega od wzorca.
Medale przysługują oceną doskonałym,
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: MWPR, Rzeszów, 15-16 lutego 2014 r. – CACIB

Post autor: qzia »

[
Ania W pisze:No może biegać...nikt mu nóg nie spęta ;)
Może i tak. Gdyby chodziło o mnie to ja sobie pobiegam, bo ja mam taki dystans do życia, że niewiele rzeczy mnie zdziwi i wyprowadzi z równowagi. :jezyk: Tu jednak chodzi o dzieci, często dość małe bo nawet 9cio letnie. Plączą się w nerwach pod ringiem. Sędziego nie ma bo sobie siedzi na pogaduszkach 3 ringi dalej. Czas już niby jest. Dzieciaki przejęte. Potem ktoś przychodzi i goni ich na inny ring. Potem przychodzi łaskawie pan sędzia i się dziwi, że nikt jeszcze nie rozdał numerków. W tym czasie maluchy w nerwach wydzwaniają do rodziców, którzy są w innej części hali z wystawianymi psami. Znajomy życzliwy gna z psem do dziecka, bo już go można po ocenie odesłać. Pan sędzia wkurzony :zly2: , bo nie ma numerków. Rodzic wkurzony :zly3: bo pies miał czekać do porównania, bo MP już się powinien dawno skończyć. Dzieciak w nerwach bo wszyscy wkurzeni. :strach_4: :strach_4: Ja się dziwię, że im się jeszcze chce występować.
Asia_i_Bora
Posty: 261
Rejestracja: piątek 20 lut 2009, 16:04

Re: MWPR, Rzeszów, 15-16 lutego 2014 r. – CACIB

Post autor: Asia_i_Bora »

Czy ktoś posiada katalog? Bo bardzo prosiłabym o stawkę gończych polskich :)
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: MWPR, Rzeszów, 15-16 lutego 2014 r. – CACIB

Post autor: panbazyl »

ale godzinny poślizg w sędziowaniu na międzynarodówce to lekka kpina.... jak dla mnie.
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: MWPR, Rzeszów, 15-16 lutego 2014 r. – CACIB

Post autor: Ania W »

qzia pisze:Pies bez CWC może biegać w porównaniu i ja nie raz w takim porównaniu brałam udział.
qzia pisze: Gdyby chodziło o mnie to ja sobie pobiegam, bo ja mam taki dystans do życia, że niewiele rzeczy mnie zdziwi i wyprowadzi z równowagi. :jezyk: Tu jednak chodzi o dzieci, często dość małe bo nawet 9cio letnie.
To ja już nic nie wiem...to o nieuzasadnione biegania w porównaniu chodzi czy o dzieci? :niewka:
Bo obsuwa w czasie to nie kwestia chyba brania psów bez CWC do porównania - najczęściej jednak w naszych realiach I miejsce=CWC. A chyba i tak zdecydowana większość ma nadzieję na to magiczne CWC ;)
A jeżeli jest jakiś problem z młodym prezenterem to myślę, że tworząc wprawdzie niszową grupę wystawców, ale jednak dość zwartą i opłacającą dodatkowo tę konkurencję może warto interweniować gdzieś wyżej.
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: MWPR, Rzeszów, 15-16 lutego 2014 r. – CACIB

Post autor: qzia »

Właśnie siedzę nad listem protestacyjnym w sprawie nowego regulaminu MP. Uważam, że szczytem głupoty było w Bydgoszczy jak kazali dzieciakom (młodsza grupa jest od 9 lat) pisać oświadczenia, że nie wystawiali na wystawie innych psów niż własne. Czy podpis takiego malucha ma jakiekolwiek prawne znaczenie? :mysl_1: A co ma wystawiać MP, który nie ma własnego psa? :niewka: :niewka: Jakaś dyskryminacja dzieci bez psów. :nunu: :nunu: :zly1:
ODPOWIEDZ