NOWA Rodowodowa Baza Ogara Polskiego -od 2012

Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: NOWA Rodowodowa Baza Ogara Polskiego -od 2012

Post autor: Aszemi »

Mam pytanie do administratorów, ponieważ juz od jakiegoś czasu nie mogę korzystać z opcji kojarzenia par tzn klikam "wybierz ojca" lub "wybierz matkę" i wyskakuje mi za małe okienko aby cokolwiek wpisać czy to u mnie tylko tak czy w ogóle??
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 300
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 16:40

Re: NOWA Rodowodowa Baza Ogara Polskiego -od 2012

Post autor: Ikar »

Właśnie sprawdziłem na firefoxie wersja 23.0.1, u mnie wszystko ok. Jakiej przeglądarki używasz? Czy aktualizowałaś ostatnio javę? Tutaj można sprawdzić czy jaka jest aktualna wersja na komputerze => http://www.java.com/pl/download/install ... =jre&try=1
Jeśli wszystko jest aktualne to zerknij (w przypadku firefoxa) na górny pasek i Narzędzia=>Dodatki, wyświetli się wykaz, po lewej kliknij "wtyczki", następnie centralnie na górze kliknij link "Sprawdź czy zainstalowane wtyczki są aktualne". Jeżeli i tam java jest aktualna to kliknij na górnym pasku Pomoc=>Uruchom ponownie z wyłączonymi dodatkami... i potwierdź to w okienku które się wyświetli. Sprawdź kojarzenia par w bazie. Jeśli nadal nic to zamknij przeglądarkę i ponownie ją uruchom. Znów sprawdź kojarzenie. Jeśli nadal nic nie możesz wpisać to poddaję się.
Awatar użytkownika
musia
Posty: 731
Rejestracja: sobota 14 lut 2009, 08:32
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: NOWA Rodowodowa Baza Ogara Polskiego -od 2012

Post autor: musia »

u mnie kojarzenie par działa poprawnie
"Zagraj ma ton niemal basowy.Śpiewak trochę wyższy i spełnia rolę barytonu. Lutnia ma piękny matowy głos, a Nutka najcieniej i najwyżej ciągnie. Wszystkie tworzą chór.
To jest myśliwski śpiew, w którym dźwięczy cała psia radość życia "
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: NOWA Rodowodowa Baza Ogara Polskiego -od 2012

Post autor: Aszemi »

Dzięki za wyczerpujące porady :szacun_1: okazało się że firefox blokuje mi jave.
Na chromie idzie bez problemu ;)
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: NOWA Rodowodowa Baza Ogara Polskiego -od 2012

Post autor: Ania W »

Kilka newsów…jakby ktoś nie zaglądał do bazy ;)
W bazie pojawiło się sporo nowych fotek. W przypadkach wielu młodszych psów można już prześledzić prawie całe rodowody doszukując się podobieństwa swojego egzemplarza ogara do jego przodków. :silacz:
Udało się zamieścić prawie wszystkie fotki wydobyte z płytki ogarowej. Niestety ja straciłam wiele rzeczy po awariach komputera, więc pozostało mi „wycinanie” zdjęć płytkowych. Tym samym pojawił się problem ich autorstwa (na płytce nie było autora, baza wymaga jego umieszczenia). Masę zdjęć udostępniła Hania, bardzo dużo dosłała ( i nadal dosyła) kasiawro, z Niemiec przyszła całą partia poprzez Elę Polak….itp. Pamiętam, że fotki kilku różnych ogarów dosłała zarówno Danuta, irie i Zbyszek. Dosyłali hodowcy i właściciele. Tylko niestety nie zawsze pamiętam kto i co przysłał / udostępnił.
Dlatego bardzo proszę bez urazy – jak coś się nie zgadza z autorstwem fotki, proszę dać znać. Niekiedy po prostu strzelałam, czasami w razie wątpliwości wpisywałam „właściciel”… Ale wszystko można edytować i zmienić. Te świeżej wstawione fotki są „oznakowane” logo bazowym. Postaramy się starsze sukcesywnie wymieniać.

Oczywiście nadal brakuje wielu fotek, zwłaszcza starszych psów, więc jeżeli ktoś nimi dysponuje zawsze są bardzo mile widziane.
Przy okazji …Ja wiem, że nie zawsze baza jest regularnie uzupełniana (ot życie, staramy się), ale np. ja staram sobie zbierać informacje o miotach i co jakiś czas wrzucam. Na pewno łatwiej byłoby, gdyby hodowca je dosyłał – przynajmniej imię + numer tatuażu. O tym jak przydatny jest numer tatuażu gdy pies zaginie /zostanie znaleziony przekonaliśmy się i w ogarach i w gończych także.
Wielu zagląda do bazy jak szuka reproduktora i liczy inbred…niestety do tej pory bardzo nieliczni hodowcy dosłali dane miotu jak już ten przyszedł na świat. Oczywiście mogę grzebać w stronach prywatnych czy „urodzonych miotach” i wyłuskiwać daty urodzenia, imiona ( jeżeli są…tatuaży nikt nie zamieszcza), ale dla hodowcy to 3 minuty dosłanie takich danych. Nawet będąc „niehodowcami” jak jesteście na wystawach i macie katalog, zerknijcie do bazy i doślijcie dane, których tam nie ma, a są w katalogu.

Podsumowując : może nie zawsze jest wszystko robione „na cito”, ale nieustająco prosimy o dosyłanie danych i fotek –przede wszystkim tych ogarów, które są gdzieś „dorwane” i nie brylują na wystawach. Sukcesywnie będą uzupełnianie.

W przypadku zdjęć – możemy się też umówić tak, że osoby wrzucające zdjęcia na forum wpiszą na tym wątku zgodę, jeżeli zgadzają się na używanie zdjęć zamieszczanych tutaj w bazie.
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8086
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: NOWA Rodowodowa Baza Ogara Polskiego -od 2012

Post autor: BasiaM »

Całkiem niedawno napisałam kilka maili w spr. uzupełnienia naszych danych w bazie.
Wysłałam nowe zdjęcia Uchatka, Cody, oraz poprosiłam o dosłanie nowego hasła, ponieważ nie pamiętam i nie mogę się zalogować.

Do kogo w tych sprawach się zgłaszać, żeby był odzew ?
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
gryfna
Posty: 291
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 23:25
Gadu-Gadu: 0

Re: NOWA Rodowodowa Baza Ogara Polskiego -od 2012

Post autor: gryfna »

BasiaM pisze:Do kogo w tych sprawach się zgłaszać, żeby był odzew ?
No właśnie. :)

Swoją drogą szkoda, że w bazie nie ma możliwości samodzielnego uzupełniania informacji dotyczących własnych psów. Myślę, że to byłoby idealne rozwiązanie dla właścicieli i mocno odciążyłoby administratorów strony. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: NOWA Rodowodowa Baza Ogara Polskiego -od 2012

Post autor: SARABANDA »

Aniu :szacun_1: , ostatnio nie mogę się od bazy oderwać przez nowe powklejane zdjęcia.
Wasza praca jest widoczna i doceniana i to jeszcze jak!
Nie bardzo wiem jak wysłać kilka informacji i prośbę do Ciebie , więc wyślę na PW.

________________

Małgosia&S&C
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: NOWA Rodowodowa Baza Ogara Polskiego -od 2012

Post autor: Ania W »

BasiaM pisze:Do kogo w tych sprawach się zgłaszać, żeby był odzew ?
gryfna pisze:
No właśnie. :)
A dokładnie do kogo pisałyście?
Jak jest cisza, zawsze można na forum "szurnąć" :jezyk_3:
Tak jak pisałam- czasami to trwa, czasami coś umknie. Ja nie mam pretensji jak ktoś się przypomina i mam nadzieję, że nikt nie obraża się jak są okresy spowolnienia, bo fakt był czas, że prace trochę straciły na tempie

gryfna pisze: Swoją drogą szkoda, że w bazie nie ma możliwości samodzielnego uzupełniania informacji dotyczących własnych psów. Myślę, że to byłoby idealne rozwiązanie dla właścicieli i mocno odciążyłoby administratorów strony. Pozdrawiam.
I tak i nie...To może i odciążyłoby trochę, ale zawężenie grona osób wstawiających informacje daje szansę na zachowanie pewnych standardów. W przypadku forum łatwiej skontrolować co się ostatnio pojawiło - przy układzie bazy jest to trudniejsze. Ogranicza to też wpisywanie informacji niepotwierdzonych. A korygowanie samodzielnych wpisów właścicieli i tłumaczenie się dlaczego dany pies ma usunięte te, a nie inne informacje też pewnie nie zawsze spotkałoby się ze zrozumieniem. ;)
SARABANDA pisze:Aniu :szacun_1: , ostatnio nie mogę się od bazy oderwać przez nowe powklejane zdjęcia.
Wasza praca jest widoczna i doceniana i to jeszcze jak!
Nie bardzo wiem jak wysłać kilka informacji i prośbę do Ciebie , więc wyślę na PW.
Miło :)
PW może być ;)

Faktycznie fajnie się zrobiło jak te fotki są :silacz: Teraz dłuższe wieczory...trzeba grzebać w zasobach i archiwach ;)
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: NOWA Rodowodowa Baza Ogara Polskiego -od 2012

Post autor: weszynoska »

Ja zdjęcia Bartnika wysłałam daaaawno...

:niewka:

zauważyłam, że pod zdjęciem Brudera jest wpis że w trakcie ustalania...się przyznaję że zdjęcie jest moje :)
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
ODPOWIEDZ