LOKIS i s-ka

Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: LOKIS i s-ka

Post autor: SARABANDA »

Może i z przygodami, ale za to jakie światło mieliście. Ten fioletowy śnieg ... :marzyc_2:
Pozdrawiamy :hi_1:

_______________

Małgosia&S&C
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: LOKIS i s-ka

Post autor: Ania W »

Światło piękne! :marzyc_2:
Ale reszta też pierwsza klasa :silacz:
Awatar użytkownika
Chaszczy
Posty: 1187
Rejestracja: wtorek 06 lip 2010, 08:55
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Wieś niedaleko Grodu Kraka

Re: LOKIS i s-ka

Post autor: Chaszczy »

Lokisiątko, ciągle młode :piwko:
Karbon i Pańciostwo - Ilona, Paweł, Cyprian
Awatar użytkownika
Danuta
Posty: 2304
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 14:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Dębica

Re: LOKIS i s-ka

Post autor: Danuta »

Chaszczy pisze:Lokisiątko, ciągle młode :piwko:
Taaa ;) Mimo, że pysio siwieje... :mrgreen:

Faktycznie światło wtedy było fajne. Poza zmniejszaniem nic nie majstrowałam przy fotkach.



W tym dniu postanowiłam, że aparat wkładam do lamusa i wyciągnę dopiero jak śnieg zniknie. Nic nie wolno postanawiać na pewno. Kilka dni później na spacerze nad Wisłoką spotkałam jakieś ptaszyska, których przy pomocy mojego sokolego wzroku krótkowidza ;) nie mogłam zidentyfikować. Następnego dnia, mimo pochmurnej pogody, na spacer wzięłam aparat. :mrgreen: Zrobiłam fotki, pozrzucałam, przybliżyłam, podpytałam wujka Google`a i wyszło mi, że to muszą być kormorany. Jak się okaże, że to są inne ptaszyska, to spalę się ze wstydu :D :mrgreen:
Załączniki
P1630027.JPG
P1630040.JPG
P1630043.JPG
P1630048.JPG
Lokis - ornitolog
Lokis - ornitolog
P1630071.JPG
Danuta i Lokis

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Danuta
Posty: 2304
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 14:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Dębica

Re: LOKIS i s-ka

Post autor: Danuta »

Ptaszyska pobawiły u nas kilka dni i poleciały dalej.
Załączniki
P1630075.JPG
P1630084.JPG
P1630085.JPG
P1630087.JPG
P1630089.JPG
P1630091.JPG
Danuta i Lokis

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: LOKIS i s-ka

Post autor: ania N »

Myślę że musisz się palić ze wstydu. ;) Kiedyś były rzadkością teraz np. u nas są już całymi stadami. I doprowadzają do szału rybaków. ;)
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Wigro
Posty: 1735
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 00:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: WA-WA

Re: LOKIS i s-ka

Post autor: Wigro »

Niestety to są kormorany.
Ich populacja u nas rośnie, w parkach narodowych są pod ochroną.
Ruszyły na wschód jakieś dwadzieścia lat temu z Meklemburgii i Pomorza.
Na przykład nad Wigrami jest ich około 2500 szt- to daje około 70 ton ryb rocznie. Są bardzo inteligentne. Mają kilka sposobów polowania grupowego. Wyjadają wszystko do głębokości 10m a jak nie dają rady zjeść to choć zabijają ciosem w brzuch na przykład szczupaka 4kg, lina 3 kg....Robią duże szkody.
Ogar dobry:Gęby długiej. Paznokci tępych. Zadu przestronnego, łakomy, zwajca.
Awatar użytkownika
Chaszczy
Posty: 1187
Rejestracja: wtorek 06 lip 2010, 08:55
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Wieś niedaleko Grodu Kraka

Re: LOKIS i s-ka

Post autor: Chaszczy »

Widziałem je w tym samym miejscu, jak byłem na Święta w Dębicy. Kormorany na 100%!
Karbon i Pańciostwo - Ilona, Paweł, Cyprian
Awatar użytkownika
Danuta
Posty: 2304
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 14:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Dębica

Re: LOKIS i s-ka

Post autor: Danuta »

Czyli jednak kormorany. Pierwszy raz w życiu je obserwowałam.
Wigro pisze:Wyjadają wszystko do głębokości 10m a jak nie dają rady zjeść to choć zabijają ciosem w brzuch na przykład szczupaka 4kg, lina 3 kg....
:mysl_1: Zabijanie po to, żeby żyć rozumiem ale zabijanie dla sportu??? Myślałam, że na to stać tylko człowieka :niewka:
Dobrze, że się od nas szybko wyniosły!



A teraz WIOSNA :mrgreen:
Lokis poczuł wiosnę dwa dni temu. Łaziliśmy sami nad Wisłoką, leniwie, bo w słoneczku. Wisłoka podniosła wody, rzekłabym, że była w dolnej strefie stanów wysokich, płynie bynajmniej nie leniwie. Lokis snuł się powoli, łapa za łapą, gdy doszliśmy do ostatniego stawu pobiegł się napić, potem dziarsko wlazł do wody i zaczął taplać się w wodzie. Pewnie wreszcie poczuł, że słoneczko mu przygrzało do czapraka :mrgreen: . Dobrze, że nie wpadł na pomysł moczenia dupki w rzece bo bym się pewnie mocno wystraszyła. :)
Wczoraj mocno wiało więc pojechaliśmy do lasu. Byliśmy tam we wtorek i wtedy około 80 % terenu było pod śniegiem. Wczoraj w lesie nie znalazłam grama śniegu - tylko na parkingu małe brunatne placki. Za to po godzinie marszu w las, gdy byliśmy w najodleglejszej okolicy pętli spacerowej zaczął padać wiosenny deszczyk i do samochodu dotarłam przemoczona :)

Dzisiaj po wiosennych burzach wybraliśmy się na umówiony, dłuuugo wyczekiwany psi spacer :happy3: :happy3: :happy3:
Maleńka zajawka zdjęć to fotka skradziona Darii :mrgreen:
Załączniki
ekipa spacerowa.jpg
Wisłoka w dniu 11 kwietnia - dzisiaj woda jest jeszcze wyższa - czas się bać?
Wisłoka w dniu 11 kwietnia - dzisiaj woda jest jeszcze wyższa - czas się bać?
Danuta i Lokis

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Danuta
Posty: 2304
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 14:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Dębica

Re: LOKIS i s-ka

Post autor: Danuta »

WIOSNA :mrgreen:

Od tamtego spaceru mamy już 3 spacery z aparatem - czasu nie ma aby foty zrzucić :D
Pogoda szaleje! Tydzień temu w kurtce zimowej, dzisiaj z krótkim rękawem. Niestety przyszły tydzień zapowiadają nieciekawie... Nikt mi nie wmówi, że klimat w naszym regionie geograficznym się nie zmienia z umiarkowanego na kontynentalny.
Wisłoka troszkę opadła, mam nadzieję, że w tym roku powódź nas ominie.
Przyroda gwałtownie zaczęła sie rozwijać, jeszcze wczoraj bazie były szare, dzisiaj już stały się "rozczochrane". Są nabrzmiałe pąki liści na wielu krzewach. Trawa zaczyna się zielenić i dzisiaj widziałam pierwsze fiołki! Będzie pięknie :mrgreen:
Danuta i Lokis

ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ