Gracja Z Sarmackej Tradycji

Alicja
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 11 wrz 2012, 12:41

Re: Gracja Z Sarmackej Tradycji

Post autor: Alicja »

Witam,

przez pierwsze 2 tyogodnie mamy sesje teoretyczną bez pieska. Z tego co nam tłumaczą instruktorzy najważniejsze w zyciu psa jest pierwsze 12 tygodni, do tego wieku pies nabywa wiedze naturalnie bez złych nawyków. Chciałabym spróbowac jak widze efekty u tych psów, które przeszły szkolenie jestem pełna podziwu :-) , zwłaszcza , że cała ta nauka jest na wesoło ,z wynagradzaniem za wszystko :brawo_1: .
Awatar użytkownika
Grot
Posty: 438
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2012, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Pyskowice/ Zabrze

Re: Gracja Z Sarmackej Tradycji

Post autor: Grot »

Tak dokładnie jest, pies w tym okresie chłonie wszystko jak gąbka. Grot jest moim pierwszym psem i jestem pod wrażeniem jak taka młoda psinka się uczy. Dziś jak widzi smakołyk sam przychodzi i robi obroty na podłodze, siada, daje łapę, czeka na komendę weź żeby uraczyć się nagrodą. Od wczoraj stosując metody wyczytane na ogarkowie przestał podgryzać. Polecam przeczytanie całego działu wychowanie, są tam fajne proste podpowiedzi jak układać nasze psy.

Powodzenia w nauce i dużej cierpliwości.
Alicja
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 11 wrz 2012, 12:41

Re: Gracja Z Sarmackej Tradycji

Post autor: Alicja »

witam,

dla nas też Gracja jest pierwszym psem w domu, choć moi rodzice maja jorka, jednak to zupełnie inny kaliber psa, kompletnie nie do porównania.
Teraz walczymy z gryzieniem butów , rękawów i nogawek i średnio wychodzi. Musze doczytac o tym.
Polecam tez tzw "Złotą 12" , wsytarczy wpisac w internecie i wyskakuja te zasady .
Generalnie polega to na pokazaniu psu we wczesnym zyciu max różnorodnych sytuacji,zeby uznał je za naturalne. Warto poczytac i spróbować.

pozdrawiam
Ala
Awatar użytkownika
Grot
Posty: 438
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2012, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Pyskowice/ Zabrze

Re: Gracja Z Sarmackej Tradycji

Post autor: Grot »

U nas na gryzienie butów działa płyn przeciw obgryzaniu dla psów, popsikam dwa razy dziennie i spokój. Z gryzieniem rękawów itp. zadziałał sposób opisywany w jednym z postów przez Węszynoskę i całą resztę znawców, do tego co jakiś czas dwa mocne klaśnięcia ze słowem "nie". Daje sobie radę stosując ten sposób nawet 4 latek. Oczywiście do tego konsekwencja i łagodne czułe podejście do psiny, bez nagród dla łakomczucha też się nie obejdzie za jedzenie zrobią prawie wszystko.
Awatar użytkownika
EiMI
Posty: 2870
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Serby

Re: Gracja Z Sarmackej Tradycji

Post autor: EiMI »

Witajcie :P
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
klimolki
Posty: 253
Rejestracja: niedziela 29 lip 2012, 00:48
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie i trochę Warmii

Re: Gracja Z Sarmackej Tradycji

Post autor: klimolki »

Cześć siostrzyczko, pozdrowienia od młodszego brata Gromka.
Ja tam się nie przejmuję jakimiś zasadami - podgryzam wszystko i wszystkich, a najlepiej mi smakują domownicy :gleba:
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie." - M. Siegal

Obrazek
Alicja
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 11 wrz 2012, 12:41

Re: Gracja Z Sarmackej Tradycji

Post autor: Alicja »

witam Gromka :zgoda:

a można gdzieś zobaczyc jego zdjęcie ?

pozdrowienia z Wałbrzycha
Ala
Awatar użytkownika
klimolki
Posty: 253
Rejestracja: niedziela 29 lip 2012, 00:48
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie i trochę Warmii

Re: Gracja Z Sarmackej Tradycji

Post autor: klimolki »

Oczywiście że tak. Moje zdjęcia są na moim blogu, siostrzyczko ;)
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie." - M. Siegal

Obrazek
ODPOWIEDZ