AUTO I OGAR - bezpieczeństwo i komfort podróżowania

ESOX
Posty: 291
Rejestracja: niedziela 25 sty 2009, 22:18
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: AUTO I OGAR - bezpieczeństwo i komfort podróżowania

Post autor: ESOX »

Gosia pisze:duże :D i zaprojektowane przy pomocy ekierki ;)
masz pw
dzięki za priva. No tak w takim to dwa ogary spokojnie się zmieszczą. Swoją drogą, w pozycji siedzącej uchyla głowę, czy mieści się normalnie?

No nic poszukiwania trwają..., na razie bez auta (już sprzedane).

Zastanawiam się nad oddzieleniem (przedzieleniem) bagażnika w kombi. Na początku myślałem, że im więcej miejsca tym lepiej....ale po Waszych uwagach, jednak lepiej jak będzie w miarę szybko będzie mógł się ułożyć w pozycji leżącej niż latać po całym bagażniku.
Awatar użytkownika
Grot
Posty: 438
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2012, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Pyskowice/ Zabrze

Re: AUTO I OGAR - bezpieczeństwo i komfort podróżowania

Post autor: Grot »

Cześć!
Odświeżam temat.
Jestem na etapie zmiany środka lokomocji, decyzję co kupić podjąłem jeszcze przed przybyciem psiny. Mam dylemat nad tym jak jeździć na wypady rodzinne z dwójką dzieci, psem oraz bagażami, tak aby wszystkim było wygodnie i byli bezpieczni. Problem w tym iż dzieciaki jeżdżą jeszcze w fotelikach które zajmują trochę miejsca i na tylnym siedzeniu jest mniej przestrzeni. Pies może jechać w bagażniku ale co z torbami itp.? Znalazłem w necie przegrodę dzielącą bagażnik wzdłuż. Myślę właśnie o zastosowaniu takiego rozwiązania i zamontowaniu na dachu bagażnika samochodowego.
Jak to wygląda u Was doświadczonych posiadaczy psów? Może jakieś rady, pomysły?
Dodam że ma być to duże kombi. Wiem że najlepszym rozwiązaniem jest kupno Vana ale nie uśmiecha mi się na co dzień jeździć takim autem.

Pozdrawiam!
Załączniki
_s0.zmniejszacz.pl_przegroda_zmniejszacz-pl_44761.jpg
_s0.zmniejszacz.pl_przegroda_zmniejszacz-pl_44761.jpg (56.66 KiB) Przejrzano 2039 razy
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13066
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: AUTO I OGAR - bezpieczeństwo i komfort podróżowania

Post autor: kasiawro »

Ja dzieci nie mam, ale zaglądam cudzym ludziom w auta jak jeżdżą z psiakiem i dzieciakiem i się uczę ;).
A więc małe walizki albo torby podróżne pod nogi maluchom, duża torba lub waliza koło psa.
Ogar nie potrzebuje całego bagażnika, wystarczy połowa albo 1/3. Moje dwa jak jada to jeszcze torba spora się mieści w kombi oczywiście. Zawsze też buty albo miski, karmy wpycham w koło zapasowe pod psa ;), pod siedzenia też pakuję jak miejsca brakuje.
Awatar użytkownika
Grot
Posty: 438
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2012, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Pyskowice/ Zabrze

Re: AUTO I OGAR - bezpieczeństwo i komfort podróżowania

Post autor: Grot »

Jak ogarowi wystarczy 1/3 bagażnika to po temacie, obawiałem się właśnie że jest to dla psa za mało miejsca. :happy3:
Proszę o więcej argumentów które odwiodą moja połówkę od namawiania mnie do kupna Vana :prosze_1:
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: AUTO I OGAR - bezpieczeństwo i komfort podróżowania

Post autor: hania »

Ja pakuje psa do klatki a bagaże obok.
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: AUTO I OGAR - bezpieczeństwo i komfort podróżowania

Post autor: qzia »

Ja podobnie tylko moja klatka zajmuje kupę miejsca, więc bagaże jadą za siedzeniami lub na siedzeniach. Tylko, że ja mam duże dziecko, które jeździ z przodu. :mysl_1: Czasami tez i dziecko ma psa na kolanach. :strach_2: Ostatnio do mojego kombiaka upchaliśmy 7 psów i 3 dużych ludziów. Do tego bagaże na tygodniowy wyjazd. Najlepiej miał Zbyś bo jechał w klatce sam. :psiako:
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: AUTO I OGAR - bezpieczeństwo i komfort podróżowania

Post autor: miszakai »

Na tym zdjęciu to raczej słabo wygląda ilość miejsca na bagaże. Nie wiem czy takie dzielenie dodatkową kratką jeszcze jej bardziej nie ogranicza :mysl_1: Jeździmy pod namiot i bagaży jest wtedy sporo więcej niż w przypadku wynajmowania kwater. Sam namiot i akcesoria typu śpiwory, stolik, lodówka turystyczna itd. zajmują sporo miejsca. Pożyczaliśmy box na dach od znajomego i jeszcze 2 rowery na dach. Wtedy spokojnie wszystko weszło.
W tym roku mięliśmy już problem i Cyga nie pojechała pośrednio z tego prozaicznego powodu bo Iwek dorósł do dużego roweru 24 cale i box nie zmieścił się na dach z 3 rowerami tylko same rowery. Po załadowaniu toreb, namiotu, stolików, składanych krzeseł, materaca, śpiworów, pościeli i innych gadżetów byliśmy na full załadowani. W takim układzie albo malutki box albo bagażnik na rowery tylni a nie dachowy. Saab Kombi 95.
Rozważamy pickupa:)
Mamy jedno dziecko więc często robimy też tak, że jeden fotel tylni składamy, namiocik Cygi wtedy przesuwamy obok Iwka i cały bagażnik jest wolny. W tym roku jednak i to nie pomogło :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8083
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: AUTO I OGAR - bezpieczeństwo i komfort podróżowania

Post autor: BasiaM »

Grot pisze:Jak ogarowi wystarczy 1/3 bagażnika to po temacie, obawiałem się właśnie że jest to dla psa za mało miejsca. :happy3:
No, chyba że ma się dwa ogary :D a że ogaromania to choroba zaraźliwa i to bardzo to pomyślcie o dużym jeepie :gleba:
A tak serio to, skoro dzieci jeszcze w fotelikach kursują to bagaże za fotele kierowcy i pasażera a jakaś torba do bagażnika z psem.

PS. Żonie proszę przekazać, że vanem to wolno się jeździ i najlepszy jest kombi :mrgreen:
A najlepiej taki z silnikiem "V6" :mrgreen: wiem co mówię :cwaniak: :D
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Grot
Posty: 438
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2012, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Pyskowice/ Zabrze

Re: AUTO I OGAR - bezpieczeństwo i komfort podróżowania

Post autor: Grot »

BasiaM pisze:
Grot pisze:Jak ogarowi wystarczy 1/3 bagażnika to po temacie, obawiałem się właśnie że jest to dla psa za mało miejsca. :happy3:
No, chyba że ma się dwa ogary :D a że ogaromania to choroba zaraźliwa i to bardzo to pomyślcie o dużym jeepie :gleba:
A tak serio to, skoro dzieci jeszcze w fotelikach kursują to bagaże za fotele kierowcy i pasażera a jakaś torba do bagażnika z psem.

PS. Żonie proszę przekazać, że vanem to wolno się jeździ i najlepszy jest kombi :mrgreen:
A najlepiej taki z silnikiem "V6" :mrgreen: wiem co mówię :cwaniak: :D
Dzięki za rozmycie naszych wątpliwości. Co do dwóch ogarów to na razie muszę opanować jednego który jest coraz bardziej rozbrykany i robi mi pobudkę w sobotę o 5:30 rano :zly1: w pysku ze swoim sznurkiem. Oczywiście z taką miną że na kacu człowiek zrywa się do zabawy. :psiako:

Użytkuję "V6" i znam piękno tego warkotu, ja jak facet myślę po męsku - mocny silnik, wiatr we włosach a żona rodzinnie - wygodnie, powoli bezpiecznie do celu. :niewka:
Takie chyba nasze ludzkie wrodzone instynkty tak jak u psów, suka inna samiec inny
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8083
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: AUTO I OGAR - bezpieczeństwo i komfort podróżowania

Post autor: BasiaM »

Grot pisze:Użytkuję "V6" i znam piękno tego warkotu, ja jak facet myślę po męsku - mocny silnik, wiatr we włosach a żona rodzinnie - wygodnie, powoli bezpiecznie do celu. :niewka:
:mrgreen:
Ja co prawda facetem nie jestem ale wolę jednak szybkie i bezpieczne auto :jezyk_3:
I co ciekawe ... zauważyłam, że moje psy chyba też bo dopiero po przekroczeniu 140km/h spokojnie zaczynają chrapać w bagażniku :sen: :gleba:
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ